מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

כיבוד הורים בגורדון 17


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עם ערב לקחתי את אמא לגורדון 17, הבר השכונתי שלי. אני חושבת שזה הכי מגניב לצאת עם הורה, וכנראה שעוד אנשים חושבים כמוני כי בגורדון 17 אמא שלי לא הייתה היחידה שזכרה גם מלחמות קודמות

כבר כמה ימים שאמא שלי ואני נמצאות בגיבושון בעל כורחנו. אנחנו לא סובלות חלילה, אבל קשה לומר שבחרנו באופן חופשי לדור בכפיפה אחת במשך שבוע, ועוד בדירתי הצפופה והמהבילה שבמרכז ת''א. הנה, המלחמה הארורה משפיעה גם על תל אביבית כמוני כשהיא מאלצת אותי לארח את הורי הצפוניים.

אז אירחתי. עם ערב לקחתי את אמא לגורדון 17, הבר השכונתי שלי, שנפתח במקום ''קפה תם'' הוותיק. כשעברתי ליד הבר לפני כמה ערבים והצצתי פנימה על יושביו, מצאתי שזה מקום ידידותי לכל גיל. לכן הנחתי שלא אני ולא אמא נקבל שם מבטים תוהים או מגחכים. ובכלל אני חושבת שזה הכי מגניב לצאת עם הורה, וכנראה שעוד אנשים חושבים כמוני כי בגורדון 17 אמא שלי לא הייתה היחידה שזכרה גם מלחמות קודמות.

נכנסנו, הצטופפנו בשולחן אחורי ופנינו להאזין לגיל הג'ינג'י, שפתח והתחיל לדבר מעל הבמה הקטנה. מסתבר שהוא מרצה פה הערב במסגרת ''החוג למוסיקה'', המארח מדי יום ב' מרצה חובב אחר. גיל סיפר על להקת ''קראפטוורק'' הגרמנית, הסביר קצת והשמיע קטעים, ולמרות שההרצאה הזו לא הייתה בתכנית שלנו חשבנו שהיא נחמדה ומעניינת. בקפה תם, כך שמעתי, היתה מסורת מפותחת של הרצאות ואירועי תרבות. נראה שבעלי המקום החדש החליטו להמשיך בקו הזה.

התחלנו עם פיג'לינג סאוור בשבילי וטובורג לאמא. איזו אמא מגניבה. היא אמרה לי שטובורג היא הבירה שהכי מזכירה לה את הבירה הברזילאית כי היא קלה יחסית. מהון להון מצאנו את עצמנו שקועות בהרצאה ומנשנשות ממגוון הקינוחים החדשים בתפריט, הנעשים כולם במקום, ''הום מייד''. ברור שלא מגיעים לבר בשביל קינוחים, בטח שלא למקום כמו גורדון 17 שבהיצע שלו, מלבד ''החוג למוסיקה'' בו השתתפנו ישנם גם ערבי ג'אם סאשיין פופולריים והופעות אחרות, ובכל זאת, כשנגסתי בעוגית החלווה תמרים הנימוחה, חשבתי לעצמי שזה גם קצת כמו רולדין פה, בחיי: סופלה שוקולד משובח, עוגת גבינה מצוינת, רביולי שוקולד מטורף. לא ממש מה שתצפו למצוא בבר השכונתי. מי יודע, אולי יצא להם בפוקס. לנו, בכל מקרה, יש את כל הסיבות לחזור: האווירה הייתה נחמדה, האנשים היו שכונתיים והמלצר היה חמוד במיוחד. רק אולי בפעם הבאה בלי אמא.

גורדון 17
גורדון 17, רחוב הגלריות, תל אביב
טלפון: 03-5299205