מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מסיבת סיום פרטית ב''איני''


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

המלצר קלט את הראש שלנו מיד והביא שתי כוסיות של משקאות הבית, לימונצ'לו ותותי-צ'לו, שפתחו לנו את הנשמה ואת התיאבון. לחמניות שום זעירות ופריכות, שבעל המקום מכין בעצמו, התנשנשו בכיף יחד עם סלט המוגדר כ''סלט בריאות''

השבועיים האחרונים של שנת הלימודים, עברו עלי במרתון של מסיבות סיום. איכשהו, לא משנה לאיזה גיל ובאיזה מיקום היתה המסיבה התורנית, מצאתי את עצמי בסופו של דבר לועסת בורקס קרים או חצי פיתה עם חומוס פלוס ירקות עייפים, תוך שאני מנסה להחליף כמה מילים עם ההורים האחרים בזמן שמפעיל היפר-אקטיבי מתעקש לגרור אותנו למעגל הפעילות. כשכל זה היה סוף סוף מאחורי, החלטתי שהגיע הזמן לחוויה מתקנת: אם כבר סלט, אז שיהיה כמו שצריך, אם אוכל, שיהיה טרי וטעים, וגם לגבי השיחה – רצוי שהיא תכלול קצת יותר מאשר השאלה מי תהיה המחנכת בשנה הבאה והאם זה טוב ליהודים.

לגבי הסעיף האחרון, טלפון אחד לחברתי הטובה רונית וידעתי שתהיה לי שיחה מהנה ועתירת תובנות. אשר לצד הקולינרי, תפריט הקיץ החדש של ''איני'', קפה-מסעדה בפתח-תקווה הסמוכה, נראה לנו כפוטנציאל מתאים ל''ארוחת בנות'', כזו שתהיה קלילה וכיפית אבל גם משביעה.

המלצר כנראה קלט את הראש שלנו מיד כי כבר בהתחלה הוא מביא לנו שתי כוסיות של משקאות הבית, לימונצ'לו ותותי-צ'לו, שפותחות לנו את הנשמה ואת התיאבון. לחמניות שום זעירות ופריכות, שבעל המקום מכין בעצמו, מתנשנשות לנו בכיף, יחד עם סלט המוגדר כ''סלט בריאות'' ומורכב משורות סדורות של פלחי ירקות, גרגרי תירס ופרוסות פטריות טריות על מצע נבטים וחסות. לצידו מוגשת פנכה של רוטב ויניגרט.

כעת אנחנו בשלות לעבור אל המנות הראשונות: פטריות חמות במילוי גבינות מצופות במעטה פריך וצלחת גדולה ומגוונת של אנטיפסטי עם ירקות קלויים מכל הסוגים. פשוט, טעים ולא מכביד (כ-30 ש''ח לכל אחת מהמנות הראשונות והסלטים).

מצד אחד, אנחנו בשאיפה להמשיך עם העיקריות באותה רוח של מנות קלות. מצד שני, התפריט מבטיח פסטה טריה מתוצרת בית. בעצת המלצר אנחנו הולכות על דג אחד (59 ש''ח) ופסטה אחת (33 ש''ח). דג היום הוא דניס, שאפייה מדויקת בטאבון יחד עם עשבי תיבול שימרה אותו עסיסי וטעים מתחת למעטה העור המתפצפץ. הפסטה, מקרוני ברוטב עגבניות-פסטו-שמנת, טעימה אך חסרת ייחוד.

כמו שנת הלימודים, גם דין הארוחה הזאת להגיע לקיצה. במחווה לחופש הגדול אנחנו מחליטות להתפרע עם מנה אחת של ''בלה-דונה'': מוס שוקולד לבן עם שביבי פקאן סיני בציפוי גנאש שוקולד מריר (24 ש''ח).

מבעלי המקום אנחנו שומעים שעיריית פתח תקווה החליטה להפוך את האיזור למיתחם הבילויים והמסעדות החדש של העיר, כך של''איני'' יש את רוב הסיכויים לממש את ההבטחה שבשמו ולהפוך ל''איני''.

איני
השחם 14, פתח תקווה
טלפון: 03-9211123