פרי סטייל באסטבן


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בן זוגי לסעודה אכל פילה דג על ניוקי בטטה והתפעל על הוירטואוזיות שבשילוב יוצא הדופן והביצוע המדויק שלו. הוא עזר לי גם לסיים את נתח האנטרקוט שלי, שהגיע בלווי מקלות צ'יפס ושעועית ירוקה. הבשר היה רך ושמן, כלבבי, ונדרשתי לסיוע רק כי המנה הייתה גדולה מאד ויחד עם התוספות היוותה ארוחה מלאה בפני עצמה.

בצהרי יום שישי אחד, עת הרהרנו לאן כדאי לנסוע לאכול, העלנו את אזור הבורסה כאופציה למתחם קולינארי שאנחנו לא מבקרים בו מספיק. דווקא ביום שישי בצהריים התנועה תהיה קלה יותר והחנייה תהיה זמינה יותר, יש להניח, כיון שזהו אזור עסקי, וכדאי לנצל עובדות אלו על מנת להנות משפע המסעדות הטובות שצצות שם כל הזמן.

החלטנו הפעם להתלבש על אסטבן, ביסטרו-בר כשר חדש יחסית, עליו שמענו מספר פעמים וטרם הזדמנו אליו. המסעדה ניצבת במרום מרפסת מוגבהת ליד מגדל שער העיר, והיא מעוצבת באלגנטיות מזמינה. שקענו בספות העור הרכות שבפינה והתחלנו להנות מכל טוב.

לראשונות אכלנו פטה כבד עוף עם ריבת בצל מתובלת שהגיע בלווי טוסטונים וכנפיים בצ'ילי וחזרת לבנה, ובין ביס לביס אווררנו קצת את הפה עם סלט עשבי תיבול ופיצוחים קלויים בשמן זית ולימון. אבל המנה הראשונה ששבתה את ליבנו הייתה חגיגת החציל: חציל קלוי המוגש בטחינות צבעוניות- טחינה סלק סגולה, לדוגמא- המצאה מקורית של השף ותענוג לעין ולחיך.

המשכנו אל העיקריות. בן זוגי לסעודה אכל פילה דג על ניוקי בטטה והתפעל על הוירטואוזיות שבשילוב יוצא הדופן והביצוע המדויק שלו. הוא עזר לי גם לסיים את נתח האנטרקוט שלי, שהגיע בלווי מקלות צ'יפס ושעועית ירוקה. הבשר היה רך ושמן, כלבבי, ונדרשתי לסיוע רק כי המנה הייתה גדולה מאד ויחד עם התוספות היוותה ארוחה מלאה בפני עצמה.

לאחר מנוחה קצרה קינחנו עם אצבעות שוקולד קראנצ'יות נהדרות וסורבה וניל. כדי למתן את כבדות קינוח השוקולד איזנתי בכל פעם עם כפית סורבה, לסירוגין, והשילוב שנוצר השלים בצורה מדויקת את חווית הארוחה. כפי שהגדיר השף עצמו את סגנונו: פרי סטייל של טעמים, עם מקוריות, אומץ וקלילות.