לחם בשר הרצליה

שף עד הבית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

על חוף הים, בצימר בגליל או אצלכם בבית. לקראת ט''ו באב שיחול בעוד שלושה שבועות, מספרים ארבעה שפים שמתמחים בארוחות זוגיות מושקעות במיוחד, על הארוחה הכי רומנטית שהגישו

רוצים להפתיע את בן/בת הזוג שלכם לקראת יום האהבה? ארבעה שפים שמתמחים בארוחות רומנטיות מספרים על הארוחה הכי רומנטית שהגישו

טולי שף
גיא טולדו, טולי שף, הוא שף שמתמחה בארוחות פרטיות מכל סוג, ארוחות רומנטיות, ארוחות באתרים מיוחדים, פארקים, חופי ים, ארוחות ימי הולדת ואירועים מיוחדים.
מה הייחוד שלך?
''אני סוגר את כל הפינות של האירוע, מהאישורים של העירייה והמשטרה ועד אחרון הפרחים שמקשטים את השולחן. אבל האמת שלא צריך אישורים בדרך כלל במדינה שלנו. כולם הרי עושים על האש בפארקים. ההתאמה לראש של הלקוח זה הדבר הכי חשוב אצלי. זו יכולה להיות ארוחה כשרה או לא, ובדרך כלל היא כוללת כ-8 מנות קטנות ואיכותיות מאוד, שמוגשות עם יין, כך שהאירוע נמשך מינימום שלוש שעות''.
מה הארוחה הכי רומנטית שהגשת?
''בשנה שעברה עשיתי ביום האהבה ארוחה רומנטית שכללה הצעת נישואים בתוך עוגיות מזל סיניות. זה היה בבית פרטי וקישטנו אותו בהמון בלוני הליום, סרטים ולבבות, עד ששינינו את מראה הבית לגמרי. הבחור ידע בדיוק מה היא אוהבת לאכול ולפי זה בנינו להם את התפריט. התכנית היתה שבזמן הקינוח אני אתנצל ששכחתי את הקצפת באוטו וארד להביא אותה. לפני שירדתי אמרתי להם, קחו בינתיים עוגיות מזל. כמובן שלא חזרתי אלא כעבור יום לקחת את הדברים. לפני שבועיים הכנתי ארוחה מיוחדת ביערות הכרמל. הזוג יצא לטיול ג'יפים ליד בית אורן ואני חיכיתי להם בפינה שבה קבעתי עם האישה מראש. כשהם התקרבו שמעתי אותו אומר לה ''וואו, יש פה ריח נורא טוב של אוכל''. הקמנו להם זולה עם מזרנים, שולחן ערוך עם יין וצלחות וכוסות, רק הדברים האלה, כשרואים אותם עומדים באמצע הטבע, זה נראה מדהים, והם ישבו לארוחה של שעתיים וחצי''.
מחיר: לארוחות זוגיות, החל מ-1200 שקל. תלוי בתפריט, במיקום הארוחה (בבית פרטי או בטבע) ובהיקף ההפקה הנדרשת.
טולי שף
סוטין 12, תל אביב
טלפון: 077-4900048

פימנטו
ניר דגן, שף פימנטו, מה הייחוד שלך?
''הייחוד שלי הוא בסוג האוכל, שהוא מה שנקרא נואבו-לטינו, המטבח הלטיני החדש: פיוז'ן של כל המטבחים בדרום מרכז אמריקה עם הרבה צבעיים, הרבה טעמים, הרבה ירקות ופירות. משהו מאוד צבעוני וחושני. מבחינת השירות, הייחוד הוא בכך שהמסעדה באה אליך הביתה, הכל כולל הכל, מהכלים, היין, דרך המלצר וכל מה שיש מסביב. שירות מאלף ועד תו''.
מה הארוחה הכי רומנטית שהגשת?
''היה זוג שהזמין אותי לצימר במצפה מנות שבצפון. זה למיטב זכרוני הערב הכי רומנטי שיצא לי לעשות. נסעתי אליהם ביום שישי בערב ועשיתי להם ארוחת ערב חגיגית. אני מגיע גם למקומות שאין בהם מטבח, אז אני מביא אתי את כל הציוד, כולל תנור, כיריים וכל מה שצריך''.
מחיר: ''מינימום לארוחה, 600 שקל לזוג והמחיר עולה בהתאם לתפריט. אם זה מחוץ לאזור המרכז, כמו לנסוע למצפה בגליל, יש תוספת מסוימת על נסיעות''.
פימנטו
עין חי 43, כפר מלל
טלפון: 09-7400843 או 052-5323739

שואו שף
דוד גול נקרא השואו שף, בגלל המופע שמלווה את הארוחה שלו, מופע שכולל את בישול הארוחה לנגד עיני האורחים ומלווה בסיפורי אוכל והסברים. ''אבל בארוחות רומנטיות, אני לא מדבר הרבה כמו בדרך כלל''.
מה הייחוד שלך?
''בארוחות הרומנטיות הייחוד שלי הוא בניסיון לתת מענה לכל פנטזיה וגם עוזר ללקוחות, מהניסיון שלי, לפתוח את הראש לרעיונות. עוד דבר שמיוחד אצלי הוא שאני לא מביא שום דבר מוכן מראש. אני מכין את כל הארוחה, 5-6 מנות, מול העיניים שלהם''.
מה הארוחה הכי רומנטית שהגשת?
''הצעת נישואים בבית בנווה צדק. היה שם משהו קסום, בבית ובאווירה שנוצרה. היתה עוד ארוחה מיוחדת במינה שעשיתי בחוף הקשתות בקיסריה. הבאתי לשם שולחן ומפה וכיסאות וכלים ויין ותאורת לפידים. האפקט מדהים''.
מחיר: החל מ-1100 שקל לזוג. ''ארוחה בשטח עולה יותר''.
שואו שף
העלייה 62, תל אביב
טלפון: 077-4000991


לילוש פניני
ליאת בלילטי השפית של מסעדת לילוש פניני מכינה גם ארוחות בבית בהזמנה מראש. את הארוחות היא מרכיבה בתיאום עם הלקוחות.
מה הייחוד שלך?
''הארוחה שאני מכינה מאוד מרשימה ומתנהלת על פי כל כללי הטקס, החל מאפריטיף, אחר כך אפטייזר, מנה ראשונה, מנת ביניים שהיא בדרך כלל סורבה או משהו שמרענן את החיך ומכין אותו למנה העיקרית, מנה עיקרית, קינוח ודז'יסטיף ואז קפה עם עוגיות ביתיות או פטיפורי שוקולד. בנוסף, ההגשה היא ממש הגשה בריטית מסורתית, השולחן ערוך לפי כל הכללים וזה בעיני חלק ממה שמייצר את האווירה המיוחדת. לפני האירוע אני יושבת עם הלקוח ואנחנו מתכננים את האווירה לפרטי פרטים, סוג המוסיקה, העיצוב''.
מחיר: החל מ-1500 שקל לארוחה זוגית, ''ורצוי להזמין חודש מראש. אם יש מקום פנוי אפשר גם פחות, אבל תמיד עדיף להתכונן מראש''.
לילוש פניני
פרישמן 73, תל אביב
טלפון: 03-5379354 או 03-5291852

לחם בשר הרצליה אירועים חדש