מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קרפ א-לה פוז


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אם לא אכלת קרפ בפוז קפה שבזכרון, כמו היית בגבעתיים ולא הזמנת סביח או כמו ביקרת בחיפה ולא טעמת שווארמה בעיר התחתית, קובעת מיה שחר, שנדהמה לגלות במדרחוב של זכרון קרפים צרפתיים מעולים

המדרחוב של זכרון יעקב הוא פסטורלי כמו הכפרים הציוריים של אייל פלד. אפילו הבנק הנמצא בו, כזה המתחייב להיות ראשון ללקוחותיו, מעוצב בסגנון עמי ותמי. מעל הבתים ברחוב תלויים שלטים המרמזים על הפתעות בתוכם ובחצרותיהם, כמו למשל מפעל נייר ביתי, יקב המזמין לטעימות וכמובן, בתי קפה עם מזרקות בסגנון אירופאי. כך, ניתן לבלות את בוקר יום שישי גם מחוץ להמולת הקניון, ולחפש מציאות ב''זארה'' בפעם אחרת.

בין המציאות הקולינריות בזיכרון אפשר למצוא את ''פוז קפה'', בית קפה צרפתי (וכשר) שאת שמו כותבים כמו הפסקה (Pause) ולא כמו פוזה. כיוון שהגענו ביום שישי מצאנו במקום מזנון עשיר ביותר של בראנץ'. שמתי לב שבמשפחתי מחבבים את הז'אנר של להרגיש בבית מלון אבל לישון במיטה המוכרת ולקום בנחת בלי לדאוג שינעלו בפנינו את דלתות חדר האוכל. בארוחת הבוקר המגוונת של פוז קפה ישנם לפחות עשרים סוגי סלטים, אנטי פסטי, פסטות ומבחר גבינות ולחמים טריים.

מהטעימות התברר כי כל הסלטים והפסטות הם ללא רבב, טעימים וטריים ביותר ובעלי טעם ביתי מדוייק. עם זאת, היתה לי הרגשה כי הפוטנציאל הגלום במקום טרם יצא לאור. פזילות אל שולחנות אחרים ופטפוט עם פיליפ, בעל המקום, העלו כי ההתמחות של המקום היא ללא ספק הקרפים. המסקנה שלאחרי גילוי זה היתה שאם לא אכלת קרפ בזכרון כמו היית בגבעתיים ולא הזמנת סביח או כמו ביקרת בחיפה ולא טעמת שווארמה בעיר התחתית.

עד לאותו יום, הכרותי עם קרפים היתה די שטחית ונבעה בעיקר ממפגש עם קרפים מזן המזון המהיר שנעשו בידיהן של מוכרות גלידה צעירות. לא כן הדבר בקפה פוז. שם מגישים קרפים גורמה שמכין צרפתי אורגינלי, אנדרי ולא אחר. למנה עיקרית הזמנו קרפ ממולא בשלושה סוגי פטריות וגבינות, מתובל בעדינות בבצל וביין לבן. הקרפ המעולה היה פריך מצד אחד והוגש עם עלי רוקט ולימונים. למנה אחרונה הזמנו קרפ מתוק. התוצאה היתה בלתי נשכחת ומענגת. הקרפ מולא בשני סוגים של תפוחי עץ (האחד חמוץ והשני מתוק), צימוקים וקריצה קטנה ובלתי משתלטת של קינמון. את המנה הבלתי נשכחת הזו, לווה אספרסו קצר משובח וגם קפה הפוך עשוי קום איל פו (שזה ''כמו שצריך'' בצרפתית ולא רק שם של מותג בגדים יוקרתי).אחר כך עלתה לרגע המחשבה להזמין גם קרפ עם שוקולד אבל היא נבלמה מיד על ידי סוהרת המשקל שסעדה איתנו. טוב שיש למה לחכות בפעם הבאה.

פוז קפה
המייסדים 52, זיכרון יעקב
טלפון: 04-6399854