לחם בשר הרצליה

ממריץ ומשובח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בין שייק חלב קוקוס ואגסים לשקשוקה של טופו עם ביצים אורגניות, מגישים במסעדת טיירה גם תפריט עיסויים (שניתנים על ידי המלצרים - מסאז'יסטים) ומנות חמצן בנרגילות כחולות. עומר טל, כתבתנו, ביקרה במסעדה שחוגגת על הבריאות

בוקר מוצלח ורגוע הוא ללא ספק ערובה ליום חיובי. אין כמו בוקר גרוע, כזה שהכל קורה בו על העוקם, כדי לגרום לך להרהר בתסכול בכמה ארוך היום הזה הולך להיות וכמה דברים עוד עלולים להסתבך ולהתקלקל בדרך לסופו.
לכן, השאיפה לבוקר הרמוני, נקי ומחויך כמו בסרטים המצוירים, מובנת לחלוטין, השאלה היא רק איך מארגן לעצמו יושב העיר הממוצע בוקר כזה בתוך הג'ננה של הפיח והזוהמה, רעש האוטובוסים, נחילי הפרצופים העצבניים והבטן המקרקרת בדרך לעבודה.

אופציה מלבבת ביותר, למי שמצליח לבודד לעצמו שעת בוקר חופשית ומשתוקק להתחיל את היום על בטן מלאה ואופטימית, היא מסעדת ''טיירה'' שנמצאת מול קולנוע ''פאר'', ברחוב ירמיהו מספר 54. אבל לקחת את חברתי מ' לארוחת בוקר בריאה, אורגנית ומזינה במסעדת טיירה, הוא אקט שאירוניה מסוימת עומדת בבסיסו. מ' היא כמו תל-אביב: עובדת ללא הפסקה, נמנעת מפעילות גופנית למעט עלייה מתנשפת במדרגות בדרך לדירתה, וניזונה בעיקר מטייק-אוויי בשעות לא קונבנציונאליות, ורצוי מול הטלוויזיה. מחשבה על יציאה מהכרך לטובת קצת טבע ואוויר צלול גורמים לה לחלחלה קיומית. אלא שלצד כל אלו מ' היא גם מכורה למסאז'ים ודוגלת בעקרונות הנעלים של איזון, רוגע ובקרים שחייבים להיפתח בחיוך. מה ששכנע אותה לבסוף להצטרף לארוחת הבוקר הבריאה שלי הוא העובדה שהמלצרים בטיירה הם גם מסאז'יסטים, שמתמחים בטכניקות שונות ומעניקים עיסויי בוקר קצרים וממריצים (או שמא מרגיעים, תלוי בסועד) במחיר של 18 שקל בלבד.

הגענו למסעדה כשמ' מיובשת למחצה ופצחנו מיד בשאיבה נמרצת של מבחר שייקים צבעוניים וצוננים שהתפריט הציע. כולם היו מצוינים אולם אני חיבבתי במיוחד את שייק חלב הקוקוס והאגסים (22 שקל ) הלבן. יחד ירדנו גם על שייק מישמש, מלון ורוזטה (22 שקל) אקזוטי וכתמתם, ומ' נצמדה לשייק אבטיח ונענע (22 שקל) ותפסה עליו בעלות. אחרון הגיע לשולחן שייק ורדרד שהזמין משחק ניחושים: מהם המרכיבים שהתערבבו בבלנדר והרכיבו אותו. אני איתרתי נוכחות של מי וורדים, אבל זהותו של הפרי האדמדם נשארה עלומה. למ' שלא ממש ניזונה מפירות, לא היה כל מושג. בסוף הימרתי על עגבנייה אבל המלצר הודיע שמדובר בנקטרינה.

לאחר האינפוזיה המרעננת הזמנו ארוחת בוקר קלה (37 שקל ליחיד). מ' הלכה על שקשוקת סויה וטופו ביצים אורגניות ברוטב פלפלים ועגבניות (תוספת של 6 שקל). הטופו היה מצוין ומתובל והוגש בנדיבות רבה, אבל קצת יותר שקשוקה בצלחת היתה מתקבלת בברכה. המלצר הסביר שההערה כבר התקבלה בעבר מלקוחות ולכן עומדת המנה לעבור שינוי קל. אני בחרתי באומלט חצילים בלאדי וגבינת עזים שהיה טעים ולידו התמקמה צלחת גבינות קטנה, שאחת מהן, גבינה מלוחה עטופה בעלי גפן, היתה ממש מצוינת. לשולחן הגיעו גם סלט ירקות מטובל בטחינה, לחם שאור, ריבה ומטבל שמן זית טעים להפליא.

על אף האמרה העתיקה שגורסת שבבוקר צריך לאכול כמו מלך, קצת קשה באמת להעמיס על הקיבה בשעות האלו, מה גם שרוב האנשים לא באמת מורגלים לאכול כמו שצריך רגע אחרי ההשכמה. ובכל זאת ולמרות העובדה שמ' סיימה את יום אתמול שלה באכילת פיצה ממש לפני שכיבתה את האור, עשינו עבודה יפה ולקינוח אף טבלנו כפות בדייסת קוואקר וסולת מלאה עם פירות אורגניים יבשים ומייפל (24 שקל). בין כף לכף, ישובות בגן החמוד והסימפטי מתחת לשמשייה, שמטרים ספורים מפרידים בינו לרחוב הראשי הסואן, הבטנו באנשים ובמכוניות שהתרוצצו ויצרו את המהומה הכללית והרגילה של העיר.

קצת אחר כך נכנסנו פנימה, למזגן, כדי לקבל את העיסוי שאכן היה ממריץ, קצר ומשובח. אני קיבלתי עיסוי כללי שלשמחתי לא פסח על כפות הידיים. מ' ניצלה את הרגע וכשעיניי עצומות וכולי מתמסרת לעיסוי, התענגה על פאי אגסים מעולה (28 שקל) שהוגש עם כדור גלידת יוגורט. את המסאז' שלה היא ביקשה באזור הכתפיים והשכמות, שהמעמסה התל-אביבית שרבצה עליהן הורגשה בהחלט. מי שריאותיו דגמו מספיק פיח ושאר זוהמות כרך לא פסטורליות בעליל יכול לנצל את הביקור בטיירה כדי להכניס לגופו גם מעט חמצן בבר החמצן שבמסעדה (18 שקל למנה). השאיפה נעשית באמצעות נרגילות שחורות וחמודות שעומדות על הדלפק בדיוק למטרה זו. אנחנו ויתרנו הפעם. עם כל הכבוד, יש גבול לבריאות שמ' יכולה לעכל על הבוקר.

טיירה
ירמיהו 54, תל אביב
טלפון: 03-6047222

לחם בשר הרצליה אירועים חדש