מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ארוחות ותערוכות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יותר ויותר מסעדות, בתי קפה וברים, משדרגים ללקוחותיהם את החוויה כשהם מציגים על הקירות תערוכות אמנות מתחלפות. ארבע המלצות על מוסדות שיכולים להוסיף לשמם בכבוד גם את התואר גלריה

את חוויית הביקור במסעדה או בבר מקובל לשדרג בכל מיני דרכים, במוסיקה, עיצוב פנים מיוחד או בהופעות חיות. אבל ישנם גם מקומות שבהם תלויות על הקירות יצירות אמנות, ממש כמו בגלריה, ובין מנה למנה מוזמנים האורחים להסתובב ביניהן ולהתרשם. ארבעה בעלי מסעדות-גלריה מסבירים למה דווקא אמנות

גורדון 17
גורדון 17 נמצאת ברחוב הגלריות הותיק של תל אביב ולכן רק מתבקש שגם שם יוצגו עבודות. אורי וייס, בעל המקום, מסביר שמדובר בשיקול אמנותי יותר מעסקי: ''אני מחובר לאמנות וחובב אמנות ומעבר לכך הרחוב הוא רחוב של גלריות והרבה אנשים באים אליו בשביל לצפות באמנות כך שאנחנו עונים על צורך. בנוסף, ישנם אמנים רבים שלא מקבלים במה בגלריות כי אין להם את הכסף לשלם שכר קירות או עמלת מכירה. אנחנו נותנים במה לאמנים שלא יכולים לממן את זה. מבחינתי, השיקול הוא אמנותי יותר מעסקי. אנחנו בכלל שוחרי אמנות, יש אצלנו גם הופעות מוזיקה וערבי מונולוגים''.
התערוכה הראשונה הועלתה בגורדון 17 במרץ האחרון. זו היתה תערוכה של גיל דסיאנו, צייר-שחקן בוגר בית צבי, של ציורי שמן על קנבאס בסגנון חופשי אקספרסיוניסטי. באפריל התחלפה התערוכה בתערוכה ''לילות פרס'', של רוני ורדי, ישראלית אמריקאית, שמציירת ציורי נשים אקספרסיביים אתניים, שמזכירים את פרידה קאלו. במאי הוצגו בגורדון 17 תמונות של ג'וליאן בתערוכה שנקראה ''ג'וליאניישן'' – תערוכת צילומים על קנבאס עם עיבודים דיגיטליים. ביוני הציג פסח לוי צילומים ריאליסטים של פנסי רחוב בפרוורי צרפת. תערוכה שירדה ממש בימים האחרונים. התערוכה הבאה תעלה ב-10 ביולי, למחרת גמר המונדיאל וזו תהיה תערוכת צילומים של האמן מוהיר.
גורדון 17
גורדון 17, רחוב הגלריות, תל אביב
טלפון: 03-5299205

פוז קפה
בפוז קפה שבזכרון יעקב מוצגת בימים אלה ועד אמצע אוגוסט תערוכה של הציירת אושרית כהן-מינץ, ציורים בסגנון אבסטרקטי של שמן על קנבס. לגבי התערוכה הבאה, אומר פיליפ דריי, הבעלים, הכל עוד פתוח והדבר הבטוח היחיד הוא שהיא תעלה. ''המקום הזה מזמין אמנות. אנחנו יושבים במבנה עתיק עם אווירה מיוחדת, שבנוי מקירות אבן. חוץ מזה, יש לנו גם הרבה לקוחות שהם אמנים וסופרים, כך שהרקע האמנותי מתבקש''.
עד עכשיו הוצגו בפוז קפה למעלה משישים תערוכות, בממוצע אחת בכל חודש. ''יש אנשים שבאים במיוחד לראות את התערוכות ויש תיירים שחוזרים שוב ושוב לראות תערוכות, אומר דריי. ''לפני כשנה הצגנו תערוכה של הצייר הצרפתי מוריס טואטי, שמשכה אלינו קהל גדול של תיירים צרפתיים. השילוב של בין האמנות לאוכל מוסיף לכולם''.
פוז קפה
המייסדים 52, זכרון יעקב
טלפון: 04-6399854

פרסקו
התערוכה שמוצגת בימים אלה בפרסקו שבתל אביב היא תערוכת ציורים של הצייר אבי קסוטו, שמצייר את עין כרם והיא תוצג עד סוף החודש. אחר כך תעלה במקום תערוכה בשם ''ים של אמנות'', בה יציגו צלמים מהטובים בארץ וציירים שונים עבודות סביב נושא הים.
''באוגוסט רוב הגלריות סגורות, מסביר דניאל שוע, הבעלים של פרסקו וגלריסט כבר 20 שנה, ''אנחנו בחרנו להעלות תערוכה עם קונספט קיצי ולהקדיש את החודש הזה לים''.
אנשים מגיעים לכאן במיוחד בשביל התערוכות?
''הגלריה עומדת בפני עצמה. אני לא מציג אמנות בתוך בית הקפה כדי למלא קירות, אני גלריה לאמנות לכל דבר. הרעיון שזה משולב עם הקפה הוא לשלב בין תרבות, אמנות וקולינריה. זה נותן למקום ייחודיות וכמובן, בית הקפה גם משרת את האירועים בגלריה ולהיפך. כל זה הופך את פרסקו למרכז של תרבות''.
פרסקו
בן יהודה 221, פינת ירמיהו, תל אביב
טלפון: 057-5466461

בארוד
מי שמעוניין לצפות בתערוכתו היפה של המאייר יוחנן לקיצביץ', (שעבד בערוץ הראשון, בעיתונות וגם חתום על הדמות של ''שוש'' מהבמבה), מוזמן לעלות בימים אלה לירושלים, לבארוד. התערוכה של לקיצביץ' עוסקת בזקנה, בזוגיות ובנושאים מורבידיים מנקודת מבט הומוריסטית. האיורים מוצעים למכירה במקום וכן ספריו של המאייר. באמצע יולי צפויה התערוכה לרדת וב-17.7 בשמונה וחצי בערב יתקיים במקום ערב מוסיקת רבטיקו יוונית, מוסיקה יוונית מסורתית בהופעה חיה, עם שירה, בוזוקי וכינורות. אכן תרבותיים.
בארוד
יפו 31, בחצר הירושלמית, ירושלים
טלפון: 02-6259081