לחם בשר הרצליה

בקבוק עם פקק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    פקק השעם המסורתי, המלווה את תעשיית היין מזה מאות שנים, נדחק החוצה. את מקומו הולכים ותופסים פקקי הברגה אטומים ונוחים יותר לשימוש. רק מטקס חליצת הפקק המסורתי עוד קשה להיפרד

יין וגבינות משתדכים טוב כידוע, לכן בחרו ביקבי תשבי את הימים שלפני חג השבועות כדי לערוך השקה חגיגית של היינות הלבנים מבציר 2005, בלווית ארוחה חלבית איטלקית בניצוחו של השף מנה שטרום.
ההשקה היוותה הזדמנות ליקב להציג לא רק את היינות עצמם, שאליהם עוד נגיע בהמשך, אלא גם את החידוש בפקיקת הבקבוקים.

מסתבר שפקק השעם המסורתי, המלווה את תעשיית היין מזה מאות שנים, אינו פתרון מושלם. בהיותו חומר טבעי, השעם מועד לפגעי עובש, שפוגמים באיכות היין וגורמים לקלקול של כשמונה אחוזים מהבקבוקים. במקום זאת התחילו לאחרונה להשתמש בפקקי הברגה (SCREW-CAP) בעלי איטום כפול. פקקים אלו מונעים את קלקול היין, מאפשרים יישון אחיד ועקבי ושומרים בצורה הטובה ביותר על איכות היין ועל טעמו. גם השימוש בהם נוח יותר, הסבירו לנו הייננים, אפשר לאחסן את הבקבוק בעמידה, לפתוח אותו בקלות ולסגור שוב בלי חשש לדליפה. הקושי היחיד, כמו בכל חידוש, הוא בנכונות לזנוח מוסכמות ומסורות שהשתרשו, כמו הטקס המסורתי של חליצת הפקק.

המראה של בקבוק יוקרתי עם פקק הברגה מפתיע בהתחלה, שכן התרגלנו לכך שפקק ההברגה משמש סימן היכר ליינות ירודים. החשדנות מתפוגגת מייד עם טעימת היינות המוגשים לפתיחה – שרדונה אסטייט וסוביניון בלאן אסטייט. שני סוגי היין תססו במיכלי נירוסטה ושימרו את טעמם הפירותי, שהשתלב נפלא במתאבנים הקלילים והצבעוניים ששטרום הזרים למזנון, ובהם ירקות קלויים, בטטות אפויות, פיצות דקיקות ופריכות ומאפי גבינה עם עשבי תיבול.

כעת כבר היינו מוכנים לעבור לשלב הכבד יותר: מצד האוכל היו אלו סוכריות הפסטה המפורסמות של שטרום וריזוטו מדהים בגונרוגזולה ואגסים. מצד היין הגיע תורו של שרדונה מסדרת העילית ''יונתן תשבי ספיישל ריזרב''. בניגוד ל''שרדונה אסטייט'', בייצור יין זה שולבה גם תסיסה של מספר חודשים בחביות עץ עלון, שהעניקה לו טעם חמאתי וגוונים של קרמל ודבש.

כמו היין המשובח, גם אנחנו הולכים ומבשילים ככל שחולף הזמן. החיך אומד את הטעמים ומתענג על שונותם, האווירה לבבית ופתוחה והשיחות קולחות. למזנון מוגשים בינתיים פירות וגבינות של מחלבת יעקבס, שעוזרות לנו ללגום מהכוסות שחוזרות ומתמלאות.

ואז מגיע ה''גרנד-פינלה'': יחד עם הקינוח – רביולי מטוגנים בדבש ופנה-קוטה עם פירות יער טריים, אנחנו מתכבדים בטעימה ראשונית מהחבית של היין העתידי, בלנד קברנה- מרלו מהכרם בשדה בוקר, גם הוא מסדרת הספיישל ריזרב. היין יגיע לשיאו בינואר 2007 אך כבר כעת ניתן לחוש בטעמו המלא והעשיר בגוונים של קפה ושוקולד. מיד אחרי יין זה, הגברי באופיו, מוגש ניגודו הנשי - אמרלד ריזלינג LATE HARVEST, שהבציר המאוחר, בשלב שבו הענבים כבר הופכים לצימוקים, יחד עם השהות הקצרה בחביות עץ, העניקו לו צבע ורוד-כתמתם ומתיקות בגוון קל של וניל.

בשלב זה נראה שכל הנוכחים כבר סומכים ידיהם על ''מהפיכת הפקקים'', כי עם כאלו תוצאות – אותנו שכנעתם.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש