מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פונדק אסא בקיבוץ יקום


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חבר שלי גיל חזר מניו-יורק יומיים לפני הביקור באסא, עם חבילת שניצלים שאמא שלו הכינה לו. שניצלים! מניו-יורק ביבוא אישי לישראל. אמרתי לו שהוא התחרפן ולקחתי אותו למקום ישראלי אמיתי – סטקיית אסא.
אסא - מוסד ידוע ברחבי הארץ והסניף ביקום אינו יוצא דופן. האוכל הפשוט והמצויין, המנות הגדולות, הסלטים הטעימים והשרות הלבבי והישיר, כל אלה נתנו לגיל (ולי) להרגיש בבית מהרגע הראשון. ולא רק לנו, בצהריים המאוחרים של יום שישי הייתה הסטייקיה מלאה באנשים.
זוגות בדרך צפונה או דרומה ( כניסה לנוסעים דרומה דרך מחלף שפיים ), משפחות שבאו במיוחד לאכול ארוחת צהרים דשנה ועוד אורחים מכל הסוגים והמינים.
התחלנו את הארוחה במבחר סלטים, שכולם ללא יוצא מן הכלל היו מצויינים. גיל הוא חובב סלטים מושבע ( אני קצת פחות ), ואחרי ביקור בארה''ב, לפחות בשבוע הראשון אחרי שובו, חייב להעמיס סלטים בכל הזדמנות. אמריקה, אמריקה, אבל סלטים טובים אין להם שם.
הסלטים של אסא כולם מוכנים במקום, ללא כל חומר משמר, דבר המורגש היטב בטעם. גם הפיתות הנאפות במקום,] יוצאות דופן בטריותן וטעמן.
רצינו לטעום מהכל אז לקחנו כרובית פיקנטית, חציל טבעי, חציל בטחינה, כרובית במיונז וכבד קצוץ, שהיו מצוינים באופן מיוחד, גם השאר היו טובים מאוד: חומוס וטחינה, מטבוחה, גזר חריף, פלפלים, סלט ירקות מתובל...כבר ציינתי שגיל אוהב סלטים?!
אני, לעומת זאת יותר איש של בשר, אז לקחנו סטייק אנטרקוט גדול, טעים ועשוי בדיוק במידה הנכונה, וצלעות כבש רכות וטעימות, עם שומן במידה הרצויה.
כדי שחלילה לא נצא רעבים, הוספנו גם צ'יפס ושתינו שליש קרלסברג קרה מהחבית.
לקינוח (איך אפשר בלי?! מה אנחנו בדיאטה?) קיבלנו בקלאוות ותה על חשבון הבית.
מחירים :
פלטות סלטים – 43 – 27 ₪, צ'יפס – 23 – 14, סטייק אנטריקוט – 54 ₪, צלעות כבש – 62 ₪, קרלסברג – 10 ₪

המקום פועל במתחם תחנת הדלק בקיבוץ יקום
24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ויש בו ארוחות עסקיות בימים א' עד ו' בין 12:00-18:00.