לחם בשר הרצליה

ברוכים הבאים לטרה וינו 2006


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  תחרות היין הבינלאומית הראשונה בישראל יוצאת לדרך. במרכז הירידים שבגני התערוכה בתל אביב יחולקו בימים הקרובים תארים ליינות מובילים ובעיקר, יכירו בנו סוף סוף כתעשיית יין

למעלה מ- 350 יינות נרשמו לתחרות היינות הבינלאומית הראשונה שתתקיים בישראל תחת השם
TerraVino 2006. יפקח עליה מר ריינר ויטקובסקי, נשיא ה-OIV, ארגון הגג הבינלאומי החשוב ביותר ליין וגפן ויגיעו אליה נציגי 15 מדינות, בהן מדינות יין מובהקות כמו איטליה, צרפת, ספרד, פורטוגל, אוסטרליה, צ'ילה ועוד, כ-60 יקבים מהארץ ועוד כ-50 יקבים יקבים מחו''ל.

כמו לא מעט אירועים בתרבות היין המקומית גם את האירוע הזה אנחנו חייבים לחיים גן, איש הענבים, והוא עתיד להתחיל מסורת חדשה של תחרויות בינלאומיות בישראל ולו מעצם העובדה שה- OIV מכיר בתחרות ומציב את ישראל בשורה אחת עם יצרניות היין הנחשבות בעולם. לדברי גן, ''הניסיון מוכיח מעבר לכל ספק, כי תחרויות יין רציניות מרימות תרומה משמעותית ביותר לתעשיית היין במדינות שבהן הן נערכות. אין מדובר רק ביוקרה, כי אם גם ביצירת במה אידיאלית למפגש בלתי אמצעי בין תעשיית היין המקומית, על מוצריה ואנשיה, עם חזית עולם היין הבינלאומי. כיום רמת היינות המיוצרים בישראל משתווה ליינות הטובים ביותר ברמה הבינלאומית וכתוצאה מכך, מועדות פניה של תעשיית היין הישראלית גם לייצוא. החשיפה בתערוכה בינלאומית כזו, בפני בכירי תעשיית היין בעולם, תיפתח בפני הייננים הישראלים את אפשרויות הייצוא. ענף היין בעולם פתוח ליינות טובים ומשובחים''. מה שנקרא, מהפה שלו לאוזן של אלוהים.

בתחרות ישתתפו מעל ארבעים שופטים בינלאומיים וישראליים, שישפטו על פי קריטריונים מחמירים ביותר של ארגון ה- OIV. במסגרת התחרות יתקיימו שלושה ימי ''טעימות עיוורות''. היינות יתחרו בשמונה קטגוריות מחיר ויקבלו ציון מ- 0 עד 100. בסיום התחרות תחולקנה מדליות ארד, כסף, זהב וזהב כפול. בנוסף, יקבל היין שזכה בכל קטגוריה בציון הגבוה ביותר את התואר ''אלוף הקטגוריה''.

במסגרת התחרות יוענקו גם פרסים מיוחדים:
• ה''גראנד צ'מפיון'' - היין הטוב ביותר בין כל היינות בתחרות, יינתן ליין שקיבל את הציון הגבוה ביותר בין כל קטגוריות התחרות.
• רשת מלונות דן, אשר מארחת את משתתפי התחרות, תעניק פרס ליין הישראלי הכשר הטוב ביותר.
• סן פלגרינו יעניקו את הפרס ליין הבינלאומי הטוב ביותר.
• ''הכרם טיולי יין בישראל'', שיארגנו סיורי יין לאורחים מחו''ל, יעניקו את הפרס ליינן הישראלי הטוב ביותר.
• Greenberg Traurig LLP, משרד עורכי דין מניו-יורק,יעניק את הפרס ליין הבוטיק הישראלי הטוב ביותר (יקב בוטיק מייצר עד 100,000 בקבוקים מדי שנה).

השופטים בתחרות הבינלאומית הינם טועמי יין מובילים בעולם. אליהם יצטרפו מיטב הייננים הישראלים, רובם בוגרי לימודי ייננות במוסד אקדמי מוכר.
בין השופטים מהעולם: Maria Isabel Mijares y García Pelayo, עיתונאית מובילה ומו''ל של מגאזין יין מספרד, חברת ה OIV ; Alicia Diaz Cancio, קניינית יין מובילה מפנמה וקוסטה-ריקה ; Sergio Correa, נשיא החברה לתכנון אגרונומי וחקר היין בצ'ילה ; Carlos Abarzua , סגן נשיא האיגוד הברזילאי לחקר היין; John Salvi , Master of Wine מצרפת ועוד.

נשיא הכבוד של התחרות הינו פרופסור בן-עמי ברבדו, חבר בועדת המומחים של ה-OIV והבעלים ואחד הייננים של ''יקבי כרמי יוסף''

כל בקבוקי היין בתחרות יאוחסנו במקררים שמספקת חברת ''יש מיין'', המתמחה בפתרונות שימור ואחסון ליין.

הזוכים בתחרות ייחשפו בארוחת גאלה חגיגית, אשר תתקיים ב- 13 ביוני בשעה 19:00, באולם ''פריים סגול'' במרכז הירידים. ארוחת הגאלה הרשמית, אירוע השנה של תעשיית היין הישראלית, תתקיים במעמד שרי ממשלה, ראש העיר ת''א, שגרירים, אורחים מהארץ ומהעולם וראשי תעשיית היין הישראלית. בתכנית: ארוחת גורמה בניצוחו של השף אייל שני, וטקס חלוקת הפרסים ליינות הזוכים בתחרות TerraVino 2006 .

התחרות מתקיימת במרכז הירידים בתל אביב, בין התאריכים 8-11.6.
ארוחת הגאלה, במסגרתה יחולקו הפרסים, תיערך ב-13 ביוני. כל ההכנסות מהארוחה קודש לעמותת ''שמחת הלב'', איגוד הליצנים הרפואיים. ניתן לרכוש כרטיס לארוחת הגאלה בעלות של 350 ₪ לסועד במשרדי העמותה בטלפון: 08-9461054. מספר המקומות מוגבל.
התערוכה פתוחה לקהל הרחב בחינם בשעות-17.00-22.00 ולקהל המקצועי בשעות 13.00-16.00, בתאריכים 13-15.06.


לחם בשר הרצליה אירועים חדש