מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מתנה של ארוחה בלה רלה ג'פה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אין, אין צדק בעולם. הסיבה לאירוע היתה יום ההולדת שלי. הבחירה במסעדת ''לה רלה ג'פה'' היתה שלי. אבל המנות הכי טובות (בארוחה שכולה היתה חגיגה), היו דווקא אלו שלו.
בלי להתבלבל אפילו פעם אחת, הוא הצליח לבחור בדיוק את המנות שכל נגיסה בהן היא תענוג צרוף, כך לפחות היה אפשר להתרשם מהבעת פניו, כי לטעום הוא נתן לי רק בקושי!

זה התחיל כבר מהמנה הראשונה. אני התלבטתי בין מרק עגבניות על בסיס ציר בקר לבין מאפה פטריות בריחן. בפרץ פזרנות ( יום הולדת או לא?! ) פירגנתי לעצמי את שתי המנות, שהיו נדיבות בכמות ועשירות בטעם. הוא, לעומתי, הסתפק ב''טארט פרובנסאל'', שטעימה אחת ממנו המריצה אותי לברר אצל המלצרית ממה הוא מורכב. אז ככה: בסיס בצק צרפתי, עליו ריבת בצל על בסיס בלסמי, עליה עגבניות אפויות בעשבי תיבול, מעל פטרית שמפיניון בודדת שהושרתה בבלסמי ונצלתה בגריל ועל הכל יצוק רוטב על בסיס קואנטרו.

אין ספק, המנה הזאת מייצגת את התפיסה של המסעדה: מנות קלאסיות, מושקעות מאוד ועשויות ממיטב החומרים. כאן לא נתפסו לטרנדים אופנתיים או לרוח ה''נובל קוויזין''.
המקום מתמיד להגיש את מנות הדגל שלו שנה אחר שנה, באותה רמה של איכות.

בעיקריות כמעט השתווינו: אני עם כבד אווז בצימוקים וקוניאק ( מאוד לא פוליטיקלי-קורקט, אני יודעת, אבל טעים! ) – פרוסות שמנמנות של כבד אווז צרובות מבחוץ ונימוחות מבפנים ברוטב מתקתק, והוא עם מנה נהדרת של שוק אווז צלוי ברוטב פירות יער. שתי המנות הוגשו עם תפוחי אדמה אפויים וירקות מוקפצים – תוספת טעימה שלא ''גונבת את ההצגה'' מהמנה עצמה.

באחרונות שוב התלבטתי: פונדנט שוקולד חם עם גלידה או פרפה חלבה כהמלצת המלצרית? טוב, שיהיה גם וגם, ולעזאזל הדיאטה. יום הולדת יש רק פעם בשנה.
נו, אז מה עושה לי העזר שכנגד? מזמין לעצמו מלבי, שבגלל הכשרות במקום עשוי על בסיס של חלב קוקוס, מה שהופך אותו למעדן מיוחד במינו, בכלל בלי השוואה למנות שלי.

עניין הכשרות של המסעדה מחייב התייחסות. כאן אין מדובר במציאת תחליפים נחותים לחמאה, לשמנת ולגבינות, אלא ביצירת תפריט עשיר ומגוון, המבוסס על מנות שאינן מצריכות שימוש בחומרים אלו. הטעמים מושגים ע''י שימוש בציר בקר, משקאות אלכוהוליים, ירקות ועשבי תיבול.
בהתחשב ברמת ההשקעה, המחירים סבירים עד להפתיע: כ - 40 ש''ח למנה ראשונה, 100 ש''ח פלוס-מינוס לעיקריות ו – 30 ש''ח למנה אחרונה.

לכל אלו צריך להוסיף גם את השירות הקשוב, את היחס החם והלבבי של חני ביטון, בעלת הבית, ובעיקר את יפי המקום – בניין יפואי משוחזר מראשית שנות השלושים, מרשים בתקרותיו הגבוהות, בקשתות ובעיצוב האוריינטלי. צירוף זה של אווירה-טעם-כשרות
עושה את המקום אידיאלי הן לעריכת אירועים והן להזמנת אורחים מחו''ל, בין אם מדובר במשלחות ציבוריות, באירוח אנשי עסקים או אפילו קרובי משפחה שאתם רוצים לפנק באופן מיוחד. ואם אין לכם כאלו, תמיד אפשר להתארגן על איזה יום הולדת…

לה רלה ג'פה
מדרחוב תיאטרון נגה, ת''א
03-6810637