הונגרית אמיתית - אצל יהודית בגן העיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 הארוחה כולה הוגשה לנו ב''סרוויס'' כמו של פעם, בצלחות וספלים לבנים מחרסינה שעיטורי פרחים עדינים מקיפים אותם. אפשר היה להבין בקלות איך מרגישים כאן בבית

מרק דובדנים קר למנה ראשונה? הארוחה הזאת כבר התחילה מעניין. ישבנו באולם המרווח של ''אצל יהודית'', המסעדה והקונדיטוריה ההונגרית שבגן העיר ולגמנו מרק ורוד ומתקתק, שבמרכזו פרח קצפת ובתחתיתו משקע של דובדבנים אדומים ומתוקים. דווקא בשל היות המנה הראשונה הזאת חריגה כל כך, חשבתי, הנה לה חווית אכילה שונה. ואם ההונגרים אוהבים לפתוח דווקא בדברי מתיקה, מי אני שאומר אחרת? וכך סיימנו את המרק ועברנו למנות העיקריות.
בן זוגי נהנה מדג סול ברוטב, ואילו אני אכלתי ראשי פטריות שמפניון ממולאות בגבינת עיזים, ברוטב שמיר ובתוספת אורז וירקות טריים. שילוב הטעמים והמרקמים של הגבינה והפטריות היה מרענן בפה, קל ומתאים לרוח חג השבועות המתקרב, ואני לא הצטערתי כלל על היות הארוחה צמחונית, שהרי היא כשרה למהדרין. להיפך, היינו מלאים בסיום המנות העיקריות, והמתנו דקות ארוכות לפני אכילת הקינוח אותו בחרתי מויטרינה עמוסה בכל טוב. היות וליהודית גם קונדיטוריה פעילה (העוגות מיוצרות במפעל החדש שלה בראשון לציון, הכשר למהדרין חתם סופר בני ברק), היה שם הכל- מעוגות ועוגיות סטנדרטיות ועד אלה המאפיינות תפריטים הונגריים. אני ביקשתי דווקא לטעום את הבונבון המפתה בטעם שוקולד-תפוז, שהיה עשיר ולא כבד מדי בשביל קינוח לארוחה טובה.
הארוחה כולה הוגשה לנו ב''סרוויס'' כמו של פעם, בצלחות וספלים לבנים מחרסינה שעיטורי פרחים עדינים מקיפים אותם. אפשר היה להבין בקלות איך מרגישים כאן בבית הלקוחות הקבועים, אלו הממשיכים לפקוד את המסעדה כבר שנים מאז הקמתה. הם לבטח כבר מכירים אישית את יהודית עצמה, שזכתה מזה כבר לתואר קונסול הכבוד של הונגריה בתל-אביב. יהודית נמצאת במקום במרבית שעות הפעילות, ובודאי גם נוהגת להחליף מילה או שתיים בהונגרית עם לקוחותיה. את כל אלו הרהרתי לעצמי בזמן לגימת הקפה. בחוץ כבר החל להחשיך, אבל אצל יהודית עוד היה מוקדם והקבועים רק התחילו להכנס, להתישב ולהזמין את ארוחת הערב ההונגרית שלהם.