מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

את היית אהבת נעורי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 אלון כהן הזדמן ליהודה הלוי והתרפק שם על זכרונות העבר. הרחוב קצת השתנה, מכונת הפינבול כבר איננה אבל הרוסטביף הוא עדיין הכי טוב בעולם

יש משפטים שמבהילים את מי שאומר אותם. חיים ומוות ביד הלשון, כבר אמרו חכמים ממני. כשמצאתי את עצמי בשבוע שעבר מול בית הקפה יהודה הלוי שברחוב יהודה הלוי בתל אביב, תפס אותי משפט מבהיל כזה. פתאום קלטתי שעברו יותר מעשר שנים מאז שישבתי במקום בפעם האחרונה. באופן מוזר הרחוב נראה בו זמנית כאילו דבר לא השתנה בו, ומצד שני, כאילו שום דבר לא נותר במקומו, פרט ל''יהודה הלוי'' ולחנות הפרחים שבפינה ממול.

מסביב הנצו בתי קפה ומסעדות לרוב, גלריות אופנתיות, חנויות של בגדי מעצבים. הרחוב מלא חיים. הפאניקה שהתחוללה בתוכי לא השפיעה על מצב הרוח הטוב של העוברים ושבים, שהתמוגגו ממזג האוויר הנפלא של הבוקר הזה, רגע לפני שתל אביב הופכת למרחץ זיעה.

כמה רגעים טובים עמדתי ברמזור, מתלבט אם יהיה נבון מצדי להתיישב בבית הקפה, מתחבט מהו הדבר הנכון לעשות כשבגיל ארבעים חולפת על פניך במפתיע אהובת נעוריך. האם לשבת איתה לקפה? ואולי רק להנהן ולהמשיך הלאה, לא לקלקל את הזיכרונות המתוקים?

שני רמזורים ירוקים התחלפו עד שהחלטתי להתמסר למפגש שהועיד לי הגורל והתיישבתי ב''יהודה הלוי''. הדבר הראשון שהיה לי דחוף לברר הוא אם מכונת הפינבול שעליה ביליתי ערבים ארוכים עוד נמצאת שם. היא לא היתה. במקומה נפערה דלת למחסן כנראה. אהובת נעורי כבר לא נערת שעשועים.

התחבטתי ארוכות מול התפריט עד שהמלצרית, שקלטה ברגישותה הנשית שבבחירת הסנדביץ' מעורבות במקרה שלי לא מעט אמוציות, הודיעה שתחזור בהמשך והניחה לי לנפשי. פעם לא היתה שאלה, המנה הקבועה שלי היתה רוסטביף חם, בחצי בגט לבן וטרי, עם כל התוספות, הבצל המטוגן, החסה, העגבניות והטחינה. מנה של אלף חמש מאות קלוריות לפחות, שאהבתי לשטוף עם כוס של מיץ תפוזים סחוט טרי.

עכשיו חשבתי להזמין סלט עוף חם. בגילי כבר צריך לחשוב על הכולסטרול. גם סלט הבית קרץ לי והחלטתי שאתייעץ במלצרית, אבל כשהיא הגיעה, הזמנתי כמו על אוטומט את הרוסטביף החם, ''המנה הגדולה, עם כל התוספות, ומיץ תפוזים סחוט טרי ליד''.

כשהסנדביץ' הגיע, נזכרתי שב''יהודה הלוי'' מגישים אותו על מגש עץ ארוך, בצורת בגט ועם ערימה של מפיות בגלל הרוטב שמטפטף. המתח התחיל להתפוגג. הביס הראשון, המבחן האמיתי, החזיר אותי שתים-עשרה שנה אחורה, אל הפעם הראשונה שבה טעמתי את סנדביץ' הרוסטביף הכי טעים בעולם ואל ההכרה שאין מתוקה כמו האהבה הראשונה.

יהודה הלוי
רחוב יהודה הלוי 58, תל אביב
טלפון: 03-5605027