דלג לתוכן המרכזי

כתבו עלינו

הזמנת מקום

למעבר לכתבה מטורקיה באהבה מתוך: נענע 10- אוכל (26.10.2009) לחץ כאן

איסקנדר, נהר הירדן מתוך: מגזין מסלול/ על הדרך (9.11.2009) 

אחת המסעדות שמציעות את הנוף הכי יפה בארץ היא איסקנדר, השוכנת לה בבידוד ליד הראפטינג של נהר הירדן, סמוך לצומת גדות. למרבה הצער אין הרבה מסעדות טורקיות בארץ ואיסקנדר מציעה, בנוסף לנוף המקסים, גם את הטעמים האהובים מטורקיה. אם אתם חובבי מאפים, זה המקום עבורכם. כמיטב המסורת הטורקית יש פה שלל אופציות שיוסיפו לכם הרבה פחמימות: לפתיחה מוגש לאורחים לוואש- מאפה הדגל של המקום, מעין פיתה גדולה ותפוחה שנאפתה בטאבון טורקי שנמצא בכניסה. יש גם לחם ממולא בחצילים ובלימון, לחמעג'ון עם בשר ושומן כבש, עגבניות וכוסברה, ועוד כהנה וכהנה פיסות של אושר. לצד המאפים יש גם בשר על הגריל- אנטריקוט, פילה, קציצות, הפרגיות הבלתי נמנעות, וגם מנה מצוינת של קבב שנצלה על מחבת לוהטת, עם לוואש דקיק בשמן זית, עגבנייה, פלפל חריף וטחינה. מי שמעדיף קרירות לרגל החורף שנחת עלינו, יכול למצוא פה קרירות כבש עם ירקות שורש.

ואם אתם כבר בסביבה: סמוך לכביש גונן- גדות, ליד חולתה, יש חניון לא מוכר ויפה- דרדרה שמו- עם עצי איקליפטוס ותאנה, גשרוני עץ מעל פלגי מים ושולחנות פיקניק. יש פה גם מבנה בטון, שריד אחרון ויחיד לניסיון התיישבות במקום בתקופת קום המדינה. כיוון שהסורים הקפידו להפגיז את האזור, ניסיון ההתיישבות לא צלח. היום יש פה שביל המחבר בין החניון לאתר ההנצחה ובו תמונות מאותה תקופה.

איסקנדר, אתר רפטינג נהר הירדן, ראש פינה, טלפון 04-9007020. פתוח כל השבוע 12:00 עד 22:00. חניון דרדרה: בכביש 918 חוצים את הירדן בגשר הפקק, נוסעים ק"מ וחצי צפונה, ומשם פונים ימינה לדרך עפר.

שרית סרדס- טרוטינו

אתר רפטינג נהר הירדן, ראש פינה 053-8094352 שעות פעילות: ראשון עד חמישי 12:00 עד 20:45, שישי- 12:00 עד עד כניסת השבת