לחם בשר הרצליה

תה ואורז


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   בגלל גלימת התכלת שעוטפת אותו מכנה אלון כהן בחיבה את הקומקום החדש שרכש 'מוטי', על שם מרדכי היהודי. זאת ועוד בטור נוסטלגי על קומקומי תה מהודרים ואחרים

ערב רב של אסוציאציות תוקפות אותי מול הצירוף קומקום תה ועוד יותר כשמוסיפים לו את התואר ''מהודר''. סבתא שלי ז''ל החזיקה אוסף קומקומים גדול ביניהם כמה מהודרים ביותר, עשויים פורצלן ומצוירים בעבודת יד. את הקומקומים שמרה בארון זכוכית מיוחד ובתור ילדים היינו מביטים בהם שעות. היו שם קומקומים מהודו, מוינה, קומקום אמריקאי בעיצוב מודרני וכמובן, קומקומים אנגליים. לא שאי פעם הכינו בהם תה.

והיה לנו גם 'קומקום תה' אחר לגמרי. זה היה המשוגע של השכונה, שהסתובב לבוש סחבות, דוחף עגלת עץ רעועה וצורח כלפי העוברים ושבים בקולו הצרוד צירוף סתום: ''קומקום תה!''. לכן נהגנו לקרוא לו 'קומקום תה' וכשאחד מאיתנו ראה אותו בקצה הסמטה היינו בורחים כאחוזי אמוק לכיוון השני צועקים ''קומקום תה, קומקום תה''.

אבל הנה הגיע החורף ושום תנור לא מצליח להפשיר את אצבעותיי שקופאות על המקלדת כמו שכוס תה חמה וטובה מצליחה לעשות. 12 פעם ביום אני מכין לעצמי כוס תה, מחכה עד שהוא יצטנן מספיק כדי שאוכל ללגום ממנו ועשר דקות אחר כך, קר ותפל, שופך אותו לכיור. במשך שבועות שברתי את הראש על האבסורד של כוס התה, מרוקן לכיור עוד ועוד כוסות תה, עד שבשבת נתקלתי אצל חברים בקומקום התה שומר החום. איך לא חשבתי קודם על קומקום תה זו כבר שאלה לפסיכולוגים, אבל למחרת התייצבתי בבית התה של ויסוצקי שם מוכרים את הקומקום ורכשתי אחד כזה במחיר מבצע של 208 שקל, במקום קרוב ל-300 שקל מחירו הרגיל. קומקום מהודר או לא?

מאז הוא חברי הטוב, קומקום התה. בגלל גלימת התכלת שעוטפת אותו אני מכנה אותו בחיבה מוטי, על שם מרדכי היהודי, והוא מצדו מחמם אותי. הפטנט שמסייע לקומקום לשמור על חום יותר מקומקומים רגילים הוא מכסה הנירוסטה שעוטף אותו המצופה מבפנים בסוג של לבד. יש לו מסננת פנימית כך שהוא מתאים לחליטות של פירות וצמחים והוא מגיע בשלושה גדלים, קטן, בינוני (שנמכר כעת במבצע) וגדול. אל תצפו ממנו לביצועים של תרמוס, מצד שני, כשתמלאו לכם את הכוס שוב ושוב לא תרגישו אפילו לרגע במילואים בשטחים.

מחיר: 208 שקל.
להשיג בבית התה של ויסוצקי, החשמונאים 103, תל-אביב, 03-5651525

לחם בשר הרצליה אירועים חדש