לחם בשר הרצליה

עדיף ביד (ותמחקו את החיוך המלוכלך)


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אחד המפגשים המתסכלים במטבח הוא זה המתרחש בין מבשל חדור מוטיבציה לבין צנצנת עקשנית, המסרבת להיפתח. שפרה צח בדקה שני פותחנים וחזרה עם מסקנות נוקבות.

אחד המפגשים המתסכלים במטבח הוא זה המתרחש בין מבשל חדור מוטיבציה לבין בקבוק/פחית/צנצנת עקשנים, המסרבים להתמסר ולהסגיר את תכולתם. על כן, מה רבה היתה שמחתי כשנבחרתי לשמש שפן ניסיונות לשני מוצרים שנועדו בדיוק למטרה זו.
אך למרבה הצער, הבטחות לחוד ומציאות לחוד.


Duo-pener תוצרת טסקומה, צ'כיה

המוצר הראשון הוא מעין פרח מפלסטיק עם חור באמצע, שנועד, כמשתמע משמו, לפתיחה דו-שימושית, הן של פקקים מסתובבים והן של פקקי מתכת נשלפים (כמו של בקבוקי בירה).
במקום להתאמץ לסובב את הפקק הסרבן, מלבישים עליו את המתקן ואז מסובבים. הבעיה היא שהחור במרכז מתאים רק לפקקים בקוטר מסויים – של בקבוקי מים מינרליים. פקקי קולה ודומיו קטנים מדי, ופקקים של בקבוקי מיץ גדולים מדי, מה שהופך את השימוש בו למוגבל להפליא. בנוסף, בתוך החור האמצעי מותקנים שני זיזי מתכת, שבמאמץ-מה יכולים לשמש כחולצי פקקים, אבל אל תבנו על זה.
בקיצור: לכאלה שקשה להם עם מים מינרלים, אבל מוכנים להתאמץ בשביל בירה.

"הכוח לפתוח" – פותחן פחיות ושימורים תוצרת BOA, אנגליה
הדבר היחיד המוצלח בערכה, שמחירה 44 שקלים, הוא שמה העברי. שני הפותחנים הכלולים בה, לעומת זאת, הם אכזבה מרה: הראשון הוא מאחז המצוייד בזיז פלסטיק, שנועד, תאמינו או לא, לעזור לכם עם לשוניות הפתיחה של פחיות משקה וקופסאות שימורים.
הרעיון הוא שבמקום לדחוף את האצבע שלכם מתחת ללשונית, להרים אותה למעלה ואז למשוך בעזרתה את המכסה, דוחפים את זיז הפלסטיק – ואז עושים אותו הדבר. אכן, פטנט רב השראה.
החלק השני של הערכה הוא פותחן לצנצנות. האינסטרומנט כולל ידית שאליה מחוברת רצועת גומי קשיח – משהו שנראה כמו הכלאה בין קולר לכלבים לאביזר עינויים. רצועת הגומי אמורה לחבוק בחוזקה את המכסה של הצנצנת, ואז, בתנועה סיבובית של הידית, לשחרר אותו ממקומו. אלא מה? תנועה סיבובית חלשה לא מפיקה שום תגובה. וכשמתאמצים לסובב יותר חזק (וזאת למרות שהתכנסנו כאן כדי לחסוך במאמצים) –
נפתחת הצנצנת בתנופה, תוך שהיא משפריצה על כל סביבותיה.
בקיצור: למה לסבך דברים פשוטים? לשוניות מרימים באצבע, ומכסים קשי-פתיחה
טובלים במים רותחים.


לחם בשר הרצליה אירועים חדש