מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > ליאורה סופרת קלוריות> כתבה על טעויות של דיאטה - ליאורה חוברה

טעויות של דיאטה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כמה קלוריות יש בשוט של וודקה? ומה אם שותים אותו מול המחשב? מה עדיף – לאכול מהסירים או מהשאריות של הילדים? לאכול שתי עוגיות ליד הקפה או לאכול עם המשפחה? הדיאטנית הקלינית ליאורה חוברה מסבירה לנו איפה טעינו בדיאטה

כמו תמיד, תחילת הקיץ מסמנת את שריקת הפתיחה לעונת הדיאטות. כדי להפוך את הדיאטה לאפקטיבית יותר, הנה כמה טעויות שאנחנו עושים, שמקלקלות לנו אותה, ושכדאי כמובן להיזהר מהן

אנחנו אוכלים מול הטלוויזיה והמחשב

למה זה רע? כי האכילה מול הטלוויזיה או המחשב, או תוך כדי כל פעילות אחרת, מסיחה את הדעת מהאכילה. אנחנו לא עוברים את חוויית האכילה, ולכן אחר כך מחפשים שוב אוכל. לפי הרפואה הסינית, אכילה שכזאת פוגעת גם באפקטיביות העיכול וגורמת להשמנה ולצורך מוגבר במאכלים מתוקים ובפחמימות.

מה כדאי לעשות? לאכול סביב שולחן האוכל. רצוי להפוך את הארוחות, או לפחות חלק מהן, למשפחתיות. מחקרים מראים שמשפחות שאוכלות לפחות ארוחה משותפת אחת ביום מורידות את שכיחות ההשמנה בקרב ילדיהן. אפשר בהחלט לשוחח ולחוות חוויית אכילה נעימה סביב לשולחן.

אנחנו אוכלים מהסירים

למה זה רע? כי כשאוכלים מהסירים (וגם מצלחות של אחרים, מהשאריות של הילדים וכו') לא סופרים את הנשנוש כאוכל. אכילה בהיסח הדעת עשויה להגיע למאות קלוריות ביום ולגרום לכך שלא נרד במשקל.

מה כדאי לעשות? להחליט שאתם לא פח זבל, לאכול רק מהצלחת האישית, לא מצלחות של אחרים ולא מהשאריות של אף אחד. גם כשמבשלים וטועמים, שימו לב שאתם אכן רק טועמים ולא אוכלים כפות מלאות.

אנחנו לא סופרים את הקלוריות של האלכוהול

למה זה רע? כי אמנם הרבה אנשים לא יודעים את זה, אבל אלכוהול הוא עשיר מאד בקלוריות. ככל שהמשקה עשיר יותר, כך הוא רווי יותר. כוס יין, למשל, מכילה כ-80 קלוריות, ושוט וודקה מכיל 280 קלוריות. הקלוריות שמגיעות מאלכוהול לא משביעות בכלל. נהפוך הוא, בדרך כלל הן גורמות לאכילה מוגברת. וגם - על יד המשקה מנשנשים בוטנים או זיתים שהם לא דלי קלוריות בעצמם.

מה כדאי לעשות? מי שממש לא יכול לוותר על אלכוהול, צריך לחשב אותו כחלק מהתפריט. זה יכול להיות חישוב יומי או שבועי. מי שנוהג לשתות רק בבילוי או בסוף שבוע צריך לחלק את כמות האלכוהול והקלוריות הנובעות ממנו לימי השבוע. החליטו מראש כמה אלכוהול אתם יכולים להקציב לעצמכם כדי לא לעלות במשקל. בכל מקרה אל תתעלמו ממנו. אפשרות נוספת היא לעבור למשקאות בעלי אחוזי אלכוהול נמוכים כמו בירה, יין ושמפניה במקום וודקה וליקרים.

אנחנו לא סופרים את הנשנושים שבין לבין

למה זה רע? כי אנשים מנשנשים בדרך כלל חיים בתחושה שהם אוכלים מעט. הם ממש לא מבינים למה הם עולים במשקל או לא מצליחים לרדת. כשהם מתארים את סדר היום שלהם מבחינת אוכל הוא נראה כאילו יצא מספר דיאטות נפלא. ובזמן זה הם למעשה מנשנשים בין לבין הרבה מאד קלוריות. רוב הנשנושים הם לא דלי קלוריות.

מה כדאי לעשות? לנהל יומן רישום אכילה. יומן כזה צריך להיות צמוד אליכם ויש לרשום בו את כל מה שנכנס לפה. חשוב להקפיד לרשום מיד אחרי האכילה ולא בערב מהזיכרון, כי לזיכרון שלנו בנושא אוכל יש תכונות סלקטיביות למדי. רוב האנשים מאד מופתעים ממה שהם מגלים כשהם רושמים כל מה שהם אכלו. בדרך זו תמצאו את כל הנשנושים המיותרים שהורסים לכם את הדיאטה. אחרי שתמצאו את הנשנושים, כדאי להחליט מה מביניהם חשוב לכם, ואותו להכניס בצורה מחושבת לתפריט. למשל, 2 עוגיות ביום ליד הקפה.

מבית היוצר של ליאורה חוברה: ערכת הרזיה נשית, שמסייעת להרזיה ולשמירה על תוצאות, בלי לחשוב דיאטה, ולחיות חיים של הנאה מאוכל ובריאות. השיטה מכוונת להעצמה נשית ומשלבת עבודה על הגוף, על המוח ועל תת המודע. "לאכול רק כשתהיי רעבה, להפסיק כשאת שבעה ובין לבין ליהנות מכל ביס. לאכול מה שאת אוהבת בכמות הנכונה, להיות פעילה גופנית בלי להרגיש שאת בעונש, להיגמל באמת ממזונות שמיותרים לך ולאכול מה שחכם ונכון לך."

ליאורה חוברה דיאטנית קליניתM.Sc. ומסטר NLP לטיפול להרזיה ולאורח חיים בריא