מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > כלים ומאכלים > משלוחים ואוכל מוכן> כתבת ביקורת על לומיטו שבקריית עקרון רחובות

לומיטו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

גיא סופר מגיע ללומיטו שבקריית עקרון (רחובות) כמה ימים לפני ליל הסדר. נרשמו בשרים משובחים שמוכנים באטליז של המקום, שאותם צולים היטב על המחבת בבית. נרשמה גם הכנה קדחתנית לקראת פסח, כך שאנחנו מצפים לחג טעים וכשר

מכירים את הסיטואציה הנוראית הזו, כשניגשים למקרר, מוציאים ממנו נתח בשר יפה, מחממים, מניחים על צלחת ואז מגלים שאין בבית אף ירק לרפואה שיהיה לצדו? אז לנו קרה השבוע בדיוק ההפך: אחרי שקטפנו אספרגוס בר באחד מיערות ארצנו, הגענו הביתה רעבים ומזילים ריר, אבל, ויסלחו לי הצמחונים, אספרגוס, בספר שלנו, הוא לא ארוחת ערב.

הזמנת אוכל מוכן בכל הארץ

קפצנו ללומיטו, שהוא אטליז, מעדנייה וקייטרינג ברחובות. במקום מוצגים בשרים מיושנים ליד טריים, שמיוצרים כולם באטליז הצמוד, וגם מגוון מוצרים רחב שמכינים במקום, מתבלים, אורזים ומקפיאים. והתוצאות מצוינות. התלבטנו מעט האם להשקיע בנתחי סטייק טובים או בעוף הבריא יותר (שבסוף דחינו כי לא היה לנו זמן למרינדה), ובסוף החלטנו על אמצע הדרך: קבב הבית, קבב עיראקי ושני סוגי נקניקיות: צ'וריסו ומרגז.

ללומיטו גם מבחר של סלטים מוכנים שניתן לקנות לפי משקל, שעליהם ויתרנו הפעם, כאמור חיכתה לנו תוספת על השיש. כן התעניינו בענייני כשרות, והמקום מחזיק תעודה, כמובן, העוף הוא מהדרין (יש כשר ויש גם חלק), והירקות מגיעים מגוש קטיף. במקום נמצא משגיח כשרות צמוד, והאטליז ושירות הקייטרינג עובדים תחת רישיון יצרן של משרד הבריאות. המעדנייה קיבלה את אות הכסף המעיד על ניקיון ברמה גבוהה, וזה באמת מקום שכיף להיכנס ולקנות בו.

ממש לפני שיצאנו, בחנו את האפשרויות לעתיד (תמיד אופטימיים). אז בכל שישי מציעים כאן מבחר רחב של סלטים ואוכל מוכן, שאפשר לקנות לשבת, ולכבוד פסח כבר הכינו תפריט מיוחד. בנוסף, ופה היתרון הגדול, המיקום של לומיטו הוא באזור התעשייה עקרון 2000 - מה שאומר גישה קלה מחוץ לעיר, חנייה בשפע בכל שעה שהיא ואפס פקקים. אסור לשכוח כמובן את מבחר העסקיות, שמהם נהנים בעיקר עובדי ותושבי האזור, שכוללות את מבחר מעדני המקום.

ובחזרה לענייננו. הכבודה עלתה אחר כבוד על מחבת פסים לסטייקים. ההתרשמות הראשונה הייתה שהקבבים מכילים כמות שומן נמוכה, מה שמעיד על איכותם, כמו גם העובדה שלא הם ולא הנקניקיות התפרקו בצלייה. הטעם נהדר. הקבב העיראקי סטנדרטי, קבבי הבית מיוחדים יותר, נקניקיות הצ'וריסו השמנמנות היו מתאבן נחמד, ואת המרגז שהיו מעט חריפות אהבנו במיוחד. כל אחד מהבשרים מגיע בגודל ובצורה שונה – הצ'וריסו גדולה ושמנמנה מהמרגז, וקבב הבית מרובע לעומת הקבב העיראקי העגול - כך שגם קל להבחין מה הוא מה.

ועוד טיפ קטן לסיום: שווה להרים טלפון ולהזמין מראש אם אתם יודעים מה אתם רוצים. הכול יחכה לכם ארוז ומוכן כשתגיעו לאסוף את ההזמנה. חג שמח.