מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > ליאורה סופרת קלוריות> כתבה על הרגלי תזונה בריאים בשנת הלימודים

תירוצים להורים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הצלצול קורא לנו – הנה כל המשפטים הנכונים שאתם וילדיכם רוצים לאמץ לקראת שנת הלימודים החדשה. אין סיכוי שהדיאטנית הקלינית ליאורה חוברה תרשה לכם לאכול קרואסון או סופגנייה ומיץ פטל בדרך לבית הספר או לעבודה

דיבור פנימי זה הקול הזה בתוך הראש שאומר לכם כל מיני דברים שאתם מאמינים בהם. הוא מרגיע, מתרץ ובעיקר גורם לכם לפעול כמו שאתם פועלים. בדיוק עכשיו, כשהתחילה שנת הלימודים, כדאי לבדוק מה אומר לכם ולילדכם הקול הפנימי הזה ואיך הוא מקלקל לכם את השמירה על אכילה טובה ובריאה. הנה כמה מהלהיטים הגדולים במצעד המשפטים, איך אפשר לפרק אותם ולעשות משהו אחר, וגם מה תרוויחו אם תשנו את הדיבור הפנימי.

משפטים שאומרים לעצמם הילדים

אין לי זמן לאכול בבוקר ברור שיותר מתחשק לישון עוד 10 דקות, אבל זהו בדיוק הזמן שלוקח לאכול ארוחת בוקר, שיכולה להיות קערת דגני בוקר עם חלב, פרוסת לחם מרוחה בגבינה, או אפילו כוס חלב או משקה בוקר. הרווח – ילד ערני, מרוכז ושבע.

אני כבר אקנה לי משהו בבית ספר זה משפט שהולך חזק אצל בני הנוער, רק שמה שמוכרים בבתי הספר הוא השילוב האולטימטיבי של קמח לבן עם שומן ו/או סוכר. פיתה עם שניצל או טוסט גבינה צהובה. שווה להכין כריך מלחם או לחמנייה מקמח מלא עם ממרח בריא כמו גבינה, פסטרמה, חומוס או טונה. הרווח – חיסכון בקלוריות, בהשמנה, בחצ'קונים ,בחורים בשיניים ובכסף.

אני ממש לא רעבה בבית ספר אז אני לוקחת רק תפוח יופי של משפט שמוליך נערות בנות עשרה היישר לזרועות הפרעות האכילה. ברור שאת רעבה וברור שתפוח לא יספיק, בעיקר אם את תלמידת מגמה שחוזרת הביתה רק אחרי הצהריים. כדאי לקחת לבית ספר כריך ואם כריך נראה לך משמין אפשר גם דגני בוקר בשקית עם גביע יוגורט או קרקרים מקמח מלא גם גביע גבינה קטן. הרווח- שמירה על איזון של גוף ונפש, וגם חיסכון של אכילה מוגברת בשעות הערב, שמגיעה בדרך כלל לאחר הרעב המתמשך.

משפטים שאומרים לעצמם ההורים

איזה טירוף בבוקר, אין זמן להכין סנדוויץ', נקנה כבר משהו בדרך לבית ספר נכון, הבוקר באמת עמוס ותזזיתי אבל זו ממש לא סיבה טובה לקנות בדרך קרואסון או סופגנייה. הרבה שומן וסוכר, אפס ערכים תזונתיים. תשקיעו, הורים יקרים, תכינו כריך (3 דקות) ואפילו תשטפו פרי (1/2 דקה). הרווח – רק בריאות לעולל היקר שלכם, חיסכון בביקורים אצל רופא השיניים ואצל הדיאטנית, והרגלים טובים וחשובים שתאמצו כמשפחה.

הילד שלי לא שותה מספיק, שייקח בקבוק עם שתייה מתוקה, יותר טוב מלא לשתות בכלל בטח שיותר טעים משקה מתוק וצבעוני, בעיקר אם הילד כבר רגיל. אבל השתייה המתוקה גם משמינה, פוגעת בשיניים וגם בחלקים אחרים בגוף. אם לא הקפדתם על זה עד עכשיו, לעולם לא מאוחר להחליט ש"אצלנו בבית שותים רק מים, גם אימא ואבא." תתעקשו על זה כמו על כל דבר אחר שאתם חושבים שהוא חשוב בחינוך ילדיכם. הרווח – שיניים בריאות, גוף בריא והרגלים נכונים.

אצלנו בבית אוכלים רק אוכל שבושל באותו יום. כשהילד יחזור מבית ספר הוא ייקח לעצמו קערת דגני בוקר עם חלב עד שאני אחזור ואכין אוכל הילד שלכם חוזר מבית הספר רעב ועייף. מחכה לו עוד חצי יום של פעילות. הוא זקוק לארוחה מאוזנת, בריאה ומסודרת. אפשר לאכול גם אוכל שהוכן אתמול או לחלופין לבנות ארוחה חלבית אבל מסודרת בחלק מימי השבוע. הרווח – ילד שקיבל ארוחה מאוזנת, עשירה ברכיבים תזונתיים, רענן לקראת המשך היום וגם יש לו פחות סיכוי להשמין.

ליאורה חוברה דיאטנית קליניתM.Sc. ומטפלתNLP בהשמנה ובשינוי אורח חיים