Skip Navigation Linksראשי > כלים ומאכלים > כלי כלי> המלצה על המנגל של חברת Smart Start Grill
לחם בשר הרצליה

תענוג של מנגל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מעולם לא נתקלתי בדבר כזה. לאחר מספר דקות, הפחמים בוערים, פותחים את המנגל ואת רגלי המתכת, מניחים רשת לחימום ומתחילים למנגל...'' רונן סלמי מספר וממליץ בחום על המנגל החדש שרכש - Smart Start Grill

לכל גבר, או לפחות לחלק ניכר מהגברים, ישנו חלום על בית אידיאלי עם חצר, פינת חמד כלשהי וגולת הכותרת: עמדת מנגל מקצועי. מנגל איכותי עם שדרוגים ותוספות שלא מביישים את המובחרת במסעדות, אשר בעזרתו ניתן לארח חברים ומשפחה.

אז אני אחד מהגברים הללו, אחד שהשקיע במנגל אשר נבנה במיוחד אצל מסגר ועמדת מנגל שנבנתה במו ידיי. למרות שאינני איש מקצוע (ההיפך הגמור הוא הנכון), העניין עלה לי בגב תפוס, ברכיים שרוטות והרבה זיעה. אך כמו שאשתי צוחקת, העיקר זה הסיפוק, נכון....
אצלי בבית, תהליך המנגל הוא תהליך שמתחיל שבוע לפני הארוחה עצמה, קניית הבשר המיושן, ניקוי המנגל וכו'. בקיצור, עולם שלם...

אז לעיקר. יש לי בעיה והיא שאני ישראלי בדם, אוהב לצאת לטבע ולערוך פיקניק, או כמו שבני הדור הצעיר אומרים, ''ברביקיו'', אבל מתבאס כל פעם מלעשות מנגל. הייתי שמח למצוא מנגל שהוא קומפקטי, קל לנשיאה ופשוט להדלקה ולניקיון. נכון, אלו דרישות גבוהות, אבל אני מפרט אותן כי באמת מצאתי מנגל שמסוגל לעשות זאת. והאמת? אני בעננים.

המנגל המדובר הגיע לידי לפני מספר ימים לבדיקה. אני חייב לומר שהייתי סקפטי. איזה דבר טוב יכול לצאת מקופסה כה קטנה שנראית, על פניו, כמו משהו חובבני? ובכן, אין להסתכל על אריזת המנגל אלא בתוכה!
המנגל שרכשתי הוא Smart Start Grill של חברת חסם טכנולוגיות, והוא הגיע באריזת קרטון עם ידית נשיאה, מה שהרשים אותי מאוד. המנגל ניתן לאריזה בתוך הקופסה וסוף סוף לא בתוך שקית ניילון גדולה. בצורתו הסגורה, מקופל המנגל לשניים, כך שכאשר הוא מקופל רוחבו כ- 30 ס''מ. נראה קטן, אך כשפותחים אותו, מקבלים מנגל באורך של כ- 60 ס''מ (בלי מדידה מדויקת). פשוט, נוח, מספיק למשפחה שלמה וחשוב לומר שגם עמוק. מעולה!

הייתי מוכן להתחיל את תהליך ההדלקה המייגע. אני, כמובן, מגדיר את עצמי מומחה בתחום: מגיע מצויד עם המרכיב הסודי להדלקה מהירה, פחית זיתים גדולה עם פתח משני הצדדים, על מנת לשים בתוכה את הפחמים וליצור אפקט ארובה. אך פה אני צפוי להפתעה טובה – שימו לב גם אתם: אני פותח את ההוראות, מתחיל לקרוא ולהפתעתי אני מגלה טריק מעולה להדלקה של המנגל, הבא כתחליף לפחית הידועה. הייתכן?

ובכן כן, המנגל מחורר בצידיו, כך שאוויר יכול לחדור פנימה ולאפשר זרימה נכונה. את הפחמים מניחים בתוך המנגל וסוגרים אותו חזרה למצבו הסגור. במצב זה מעמידים את המנגל ומדליקים את הפחמים, וכעת נוצר אפקט ארובה כמעט זהה לפחית הידועה. הנכון הדבר?
אכן כן, קל ויעיל – לא יאומן, אך מעולם לא נתקלתי בכזה דבר. לאחר מספר דקות, הפחמים בוערים,
פותחים את המנגל ואת רגלי המתכת, מניחים רשת לחימום ומתחילים למנגל.

העבודה על המנגל קלה ויעילה, אני מוכן לשלוף את המנפנף הייעודי אך להפתעתי (שוב)- אין צורך. בגלל החורים בצידי המנגל, זרימת האוויר יעילה והפחמים בוערים נהדר.
ניקיון המנגל, אפשרות הקיפול והאריזה קלים למדי- פשוט כיף! למעט חסרון קל, שהרגליים אינן גבוהות דיין, אני מרוצה ואפילו מאוד.
אז כעת, ישר לארון או אפילו להשאיר בתא המטען, ליד ערכת הקפה, עד לפעם הבאה.

לסיכום- מנגל נהדר וקל לתפעול, מושלם עבור פיקניק משפחתי קל או אפילו לחובבי המנגל בביתם.

מחיר המנגל - 190 ש''ח כולל משלוח.
את המנגל ניתן להזמין באמצעות אתר האינטרנט, בצורה קלה ונוחה:
http://www.2eat.co.il/מנגל

לחם בשר הרצליה אירועים חדש