אוכלים ירוק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לפי עקרונות התזונה הסינית האדם הוא תבנית סביבתו ולכן צריך להתאים את תזונתו לעונת השנה. מכיוון שהאביב מציץ מכל פינה זו ההזדמנות לעבור לתזונה אביבית.

לפי הרפואה הסינית המזונות הירוקים והנבטים הם המתאימים ביותר לעונה זו: מקורו של הצבע הירוק הוא בכלורופיל שנחשב לאחד החומרים המחזקים ביותר. היום מוסף הכלורופיל לתוספי תזונה במטרה להעשירם. אבל, הכי פשוט לאכול אותו כמו שהוא.

הכן את גופך לאביב

כדאי לאכול נבטים מכל הסוגים: נבטי אלפלפה, קטניות, ונבטים סיניים (מאש). יצטרפו לחגיגה בשמחה גם ירקות עליים כמו תרד, חסה, כרוב, עולש. ירקות ירוקים אחרים גם הם מוזמנים – מלפפון, סלרי, אספרגוס. עוד ניתן לקשט את הצלחת בעשבי תיבול ירוקים המצויים לרוב בגינת המרכול הקרובה – מרווה, ארגולה, סלק, מיזונה ועוד. גם פירות ירוקים -תפוח עץ חמצמץ, מלון ירוק ושזיף ירוק יתאימו בהחלט.

ניקוי רעלים

הסינים, כמו עמים אחרים רואים באביב התחלה חדשה, וזו מתבטאת ברפואה הסינית בניקוי הכבד, האחראי על סילוק רעלים מהגוף. הסינים גורסים כי ככל שתצטבר כמות גדולה יותר של רעלים כך יקשה על הכבד לנטרל אותם. כבד ''עמוס'' ישדר לנו אותות מצוקה כדי שנגאל אותו מייסוריו. אותם אותות מצוקה עשויים להתבטא באלרגיות שונות, התעטשויות, גירודים בעיניים ובאזניים, מיגרנות ועוד. רוב הבעיות האלה מופיעות באביב. ולכן זהו זמן מצוין לנקות גם את התפריט ממזונות לא בריאים: שומנים (בעיקר מוקשים) חומרי שימור, צבעי מאכל, אלכוהול, קפאין, ניטריטים וניטראטים ובקיצור מזונות שעברו תהליכי עיבוד רבים. כדאי ללכת על הטבעי והטרי ביותר ורצוי בישול ביתי.

פטנט קליל להנבטה ביתית של קטניות ודגנים

הנבטה זו מתאימה לזרעים וקטניות שונים. יש לקנות זרעים או קטניות בבית טבע ולא להשתמש בזרעים המיועדים לזריעה בגינה מכיוון שהאחרונים עוברים תהליכים כימיים שונים. רצוי כמובן לקנות קטניות אורגניות. יתאימו לכך – עדשים, חומוס, שעועית, אלפלפה, מאש, סויה ועוד. יש לברור את הקטניות שבחרתם, לשטוף היטב ולהשרות ל – 12 שעות במים. לאחר 12 שעות יש לשטוף שוב ולהשאיר רטובים במסננת בטמפרטורת החדר. מידי פעם יש להרטיבם. לאחר יומיים עד 4 ימים מתחילה נביטה, תלוי בסוג הקטניה. משלב זה ניתן להשתמש בנבטים או לתת להם לנבוט יותר ולהאריך את הנבט. אם החלטתם להפסיק את תהליך הנביטה - אחסנו בקירור. הנבטים ישמרו טריים בקירור למשך מספר ימים נוספים. חלק מהנבטים כמו מאש, אלפלפה, עדשים ניתן לאכול גם ללא בישול. את השאר יש לשלב בתבשילים כמו מרקים, מוקפצים וכו'.