מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > ליאורה סופרת קלוריות> ילדים, מי רוצה שעועית גלידה?

ילדים, מי רוצה שעועית גלידה?


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

וגם פרי חמאת בוטנים, דלעת ערמוני חורף, פסיפלורה ענקית, קקטוס שאוכלים בסלט, ירקות שמגדלים לבד במקרר, דלעת אישית ומיני-אבטיח. ליאורה חוברה, דיאטנית קלינית, ביקרה בתערוכה החקלאית ארגומשוב, וחזרה נפעמת

לבקר בתערוכת אגרומשוב זה קצת כמו להיכנס למכולת סינית בצ'יינה טאון. לא תמיד ברור מה רואים, ואיזו חיה זו בכלל השעועית הענקית הזאת שרוכנת אליך ושמזכירה את הסיפור על ג'ק ואפון הפלא... אז הנה קצת מידע על החידושים שפגשתי בתערוכה, ושחלקם יגיע גם למדפי המרכולים.

את הסיבוב התחלתי דווקא בביתן של הפירות והירקות האקזוטיים. חברי העמותה לפירות אקזוטיים בישראל (ידעתם שיש דבר כזה?) הביאו ירקות שבאמת נראים מספרי האגדות. כמו שעועית גלידה – פרי שנראה כמו גרעינים שחורים עטופים במעטפת לבנה, שוכן בתרמיל ענק ובעל טעם מתקתק; פרי חמאת בוטנים – נראה כאשכול של עגבניות שרי, ובעל טעם המזכיר, נו, חמאת בוטנים; דלעת בטעם ערמוני חורף – נראית כמו דלעת אבל הטעם, באמת מיוחד. אליהם מצטרף צמח הארגן, שממנו מכינים שמן ייחודי בטעמו ובאיכויותיו הרפואיות. הוא עשיר מאוד בויטמין E ובעל טעם וארומה מיוחדים מאוד.

לצד התערוכה התקיימה תערוכה בינלאומית לשיווק ירקות, פירות ופרחים, המתקיימת לראשונה בישראל - תערוכת VFF ((Vegetables, Fruit, Flowers. שם פגשתי פסיפלורה ענקית, ממש בגודל כדור רוגבי, דלעת 'מיני פאם' (Mini Pam) בגודל אישי שכבר נכנסה החודש לרשתות השיווק ומלון 'סופר טעם', שקיבל את שמו בזכות הארומה המדהימה וטעמו הייחודי, ואשר ציפתו בעלת בצבע אדום.

את תחום צמחי המרפא ייצג צבר ללא קוצים, נפליטוס שמו, אשר עליו משנים את טעמם בשעות היום השונות. את העלים נהוג לאכול כאשר הם צעירים ואפשר לשלבם בכל מנות התפריט, החל מסלט ירקות, המשך בטיגון וכלה באפייה. לדברי המגדלים יש לצבר גם סגולות בריאותיות, והוא מסייע בהפחתת רמות הכולסטרול והסוכר בדם.

הטרנדים לא פוסחים גם על עולם הירקות: מיקרו ירקות, שמגיעים ארוזים בכלי קטן עם מצע וחומר הזנה, המאפשרים המשך גידול של הירק, כך שהירקות עדיין בשלבי גידול כשהם נמכרים לצרכן, שהופך לחקלאי וקוטף בעצמו את הירקות לסלט. בינתיים ישווקו בשיטה זו ברוקולי, צנון ובזיליקום. המיקרו ירקות בעלי חיי מדף של שבועיים, ללא שימוש בחומרי הדברה וריסוס.

ואם בירקות מדליקים עסקינן, אמנם לא היו בתערוכה אבל מסקרנים גם הם - גידולי המיני של חברת 'הזרע ג'נטיקס'. החברה פתחה אבטיח-מיני, סדרת פלפל-מיני במגוון צבעים ומלפפוני מיני קטנים. מה שנחמד בירקות הקטנים הוא שהם מתאימים למשפחות קטנות, או כאלה שלא קונים כמויות גדולות של ירקות. הם קלים לסחיבה ואפשר לקחת אותם כחטיף לעבודה או לשלוח עם הילד לבית הספר.

ליאורה חוברה היא דיאטנית קלינית M.Sc., ומטפלת בתזונה סינית ובצמחי מרפא.