מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > טיפ קטן > סופרים קלוריות חשיבות ארוחת הבוקר

חשיבות ארוחת הבוקר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

גוף האדם מפסיד במהלך הלילה כ-500 מ''ל נוזלים, בנשימה וההזעה. בארוחת הבוקר אנו מחזירים נוזלים לגוף, ומטעינים אותו באנרגיה לקראת היום החדש. לימור בן חיים, דיאטנית קלינית, מסבירה מה כדאי לאכול בארוחת הבוקר, ולמה

גוף האדם מפסיד במהלך הלילה כ-500 מ''ל נוזלים, בנשימה וההזעה. בארוחת הבוקר אנו מחזירים נוזלים לגוף, ומטעינים אותו באנרגיה לקראת היום החדש. לימור בן חיים, דיאטנית קלינית, מסבירה מה כדאי לאכול בארוחת הבוקר, ולמה

מסקר שנערך לאחרונה בנושא הרגלי ארוחות הבוקר עלה כי 68% מהישראלים נוהגים להתחיל את היום בשתייה או בארוחת בוקר. חשוב מאד להבין עד כמה ארוחת הבוקר חשובה ותורמת לגופינו.

מה קורה לגוף במהלך הלילה?
גוף האדם לא ממש נח בלילות, כפי שמקובל לחשוב, והוא מפסיד כ-500 מ''ל נוזלים (כ-2 כוסות מים) דרך הנשימה וההזעה, גם אם לא הרגשת התייבשות במהלך שנת הלילה. בבוקר, מאגרי הפחמימות בשריר ובכבד ממש גמורים, שכן הם תחזקו במהלך הלילה את הגוף, השרירים התכווצו למרות שלא הייתם בחדר כושר ובמערכת העיכול עדיין נחה ארוחת הערב הקודם. נשאלת השאלה - כיצד סוגרים ''חובות'' של לילה ומתחילים בוקר טוב? והתשובה, כמובן - בארוחת בוקר.

מרכיבי ארוחת הבוקר האידיאלית
ארוחת בוקר טובה היא ארוחה שבה מחזירים ''חובות'' של נוזלים לגוף, עם כוס אחת או שתיים של שתייה, לפחות. באמצעות ארוחת הבוקר מטעינים מחדש את הגוף בפחמימות לאנרגיה, רצוי כאלו שספיגתם בגוף תהיה מהירה אך לא מהירה מדי, וזאת כדי לתת לנו מספר שעות של אנרגיה, עד הצהרים. מינרלים כמו אשלגן, סידן ומגנזיום חשובים מאד, הם מרעננים לנו את השרירים ומווסתים את לחץ הדם. יחד עם זאת חשובה גם מנת סיבים כדי ''להעיר'' את מערכת העיכול על הבוקר .

מה כוללת ארוחת הבוקר?
ארוחת בוקר מציעה בדרך כלל קפה, לחם מלא עם גבינה וירקות, או יוגורט עם דגני בוקר מלאים. לממהרים או לאילו שלא אוהבים ''להעמיס'' על הבוקר, אפשר לגוון בכוס מיץ סחוט – והכל כמעט כלול.

חיוניות המיץ בבוקר
מחקרים מצביעים כי לארוחת הבוקר תפקיד חיוני באספקת הקצובה יומית של ויטמינים ומינרלים. כוס מיץ סחוט בבוקר תורמת כוס נוזלים למאזן השתייה החיוני לגוף, להתחלת היום והבוקר. היא מכילה פחמימות מסוכר הפרי, התורמות מדד גליקמי בינוני - כלומר קצב כניסת הסוכר לדם מאוזן, ומספק הן אנרגיה מהירה, והן כזו שתתמוך בנו ותגרום לשובע עוד קצת הלאה.

כוס מיץ סחוט מכילה 2 מנות פרי, כלומר את כל הויטמינים והחומרים הפעילים הנמצאים בשני פירות, המעניקים אנרגיה המזינה את הגוף למספר שעות ומחזקים את המערכת החיסונית. מיץ סחוט טבעי של פריגת עשיר בויטמין C, אשלגן, סיבים תזונתיים, נוגדי חמצון וחומצה פולית.

לימור בן חיים היא דיאטנית קלינית ויועצת התזונה של פריגת.