מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > ליאורה סופרת קלוריות> ליאורה סופרת קלוריות איך לעבור את ארוחת החג של ראש השנה בשלום

איך לעבור את החגים בשלום


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

זוהי תופעה מוכרת: הדיאטה הולכת טוב, אנו יורדים במשקל, ואז מגיע החג, ופתאום אנחנו עם שלושה קילו עודפים. במקום להתייאש מראש ולדחות את הדיאטה לאוקטובר – הנה כמה טיפים שיעזרו לשמור על המשקל בתקופת החגים

זוהי תופעה מוכרת: הדיאטה הולכת טוב, אנו יורדים במשקל, ואז מגיע החג, ופתאום אנחנו עם שלושה קילו עודפים. במקום להתייאש מראש ולדחות את הדיאטה לאוקטובר – הנה כמה טיפים שיעזרו לשמור על המשקל בתקופת החגים

החגים הבאים עלינו לטובה מביאים הרבה שמחה אבל גם הרבה ארוחות , מזון משמין וקלוריות. מכיוון שמדובר בחודש ארוך ורובינו עושים ''גשר'' בין החגים גם מבחינת האוכל אפשר בקלות לצבור 2–3 ק''ג בחודש שכזה. אז למי שרק עכשיו הצליח להפטר משניים שלושה קילוגרמים או למי שסתם לא מתחשק לו להתעבות, הנה כמה טיפים שיעזרו לעבור את החגים וגם לשמור על המשקל.

תכנון מראש: תכנון היא מילת המפתח. השתדלו לתכנן כל יום בנפרד , לפי הארוחות והאירוחים הצפויים.

עיקרית אחת ביום: הקפידו שלא לאכול יותר מארוחה עיקרית אחת ביום, בצהריים או בערב. ארוחה זו בדרך-כלל עתירת קלוריות ולכן מומלץ לתכנן את סדר היום כך שלא תופיע פעמיים ביום.

לא לאכול בין לבין: השתדלו לאכול בארוחות ולהימנע מנשנוש מתמיד בין הארוחות. כאשר מתארחים בחגים אצל קרובי משפחה, יש נטיה לאכול הרבה יותר פיצוחים, ממתקים ועוגות.

החגים לא באמת ממלאים חודש שלם: לא לשכוח כי קיימים גם ימים של ''בין החגים''. בימים אלה כדאי לחזור לשגרה ולא לנקוט בשיטה של ''אם כבר אז כבר''

אם אתם מארחים: זה מצב מצוין מכיוון שאז יש לכם שליטה על המזון המוגש. מומלץ להכין מזונות ללא טיגון ותוספת שומן. להגיש הרבה ירקות ומוצרים דלי שומן ולהימנע מעוגות קצפת ופיצוחים. כמו כן כדאי לחלק לאורחים את המזונות שנשארו כדי לא להשאיר שאריות מפתות בבית.

אם אתם מתארחים: לא חייבים לספר לכל העולם ואשתו שאתם בדיאטה, אבל ניתן לסרב באדיבות לתוספות גם בלי להעליב את בעלי הבית. השתדלו לבחור את המאכלים הפחות משמינים. להעדיף מנות עיקריות לא מטוגנות, תוספות בכמות סבירה, ולמנות אחרונות - פירות או גלידה ולא עוגות.

בחרו מראש: השתדלו להחליט בתחילת הארוחה על גודל המנה שתאכלו. בדקו היטב את המוגש והחליטו מה אתם הכי רוצים לאכול . כאשר יושבים מול שולחן עמוס קל מאוד להסחף ולאכול עוד ועוד. מלאו לעצמכם צלחת מתוך שיקול דעת ומחשבה ואל תוסיפו לה עוד.

בערב החג: מומלץ במשך היום לאכול ארוחות קלות, אבל לא לצום, כדי לא להגיע מורעבים לשולחן החג.

ומה עושים בארוחת החג המפתה?
כדאי לבחור באחת משתי שיטות:
1. להרכיב ארוחה רגילה - לבחור 2-3 מזונות אהובים ומהם לאכול מנה סבירה.
2. לאכול ארוחת טעימות - לקחת מנות קטנות לטעימה ממזונות רבים.

קצת על קלוריות של ראש השנה והחגים:
• פרוסת חלה מרוחה ב–2 כפיות דבש: 110 קלוריות.
• כוסית יין מתוק או יבש: 80 קלוריות.
• ½ כוס גרגרי רימון: 50 קלוריות.
• 2 תמרים: 50 קלוריות.
• מרק עוף עם חצי כוס אטריות: 150 קלוריות.
• קציצת גפילטע פיש: 120-150 קלוריות.
• פרוסת עוגת דבש: 140-250 קלוריות, תלוי בדרך ההכנה.
• כפית סוכר או דבש: 20 קלוריות.
• כוס תה ללא המתקה: 0 קלוריות.

ליאורה חוברה דיאטנית קלינית M.Sc. ומטפלת בתזונה סינית ובצמחי מרפא.