Skip Navigation Linksראשי > כלים ומאכלים > כלי כלי> כלי כלי פאקו ג'ט
לחם בשר הרצליה

עידן הקרח החדש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

פאקו ג'ט הוא מכשיר להכנת גלידה וסורבה איכותיים, כמו גם מרקים, פירה, מחיות, מיני פאטה, מילק-שייק, בצקים ועוד. מתאים לכל שף ומסעדה, וגם לחובבנים שרוצים להתמקצע

פאקו ג'ט הוא מכשיר להכנת גלידה וסורבה איכותיים, כמו גם מרקים, פירה, מחיות, מיני פאטה, מילק-שייק, בצקים ועוד. מתאים לכל שף ומסעדה, וגם לחובבנים שרוצים להתמקצע

הטרנד של מכשור מטבח עדכני לעשיית אוכל גורמה כבר תפס חזק בחו''ל, ועכשיו הוא מתחיל לחלחל גם אצלנו בארץ, במיטב המלונות, המסעדות, הקונדיטוריות ובתי קפה. גם אם רובנו איננו שפים מדופלמים, וגם לא אוכלים כל יום במסעדות גורמה יוקרתיות - רבים בציבור הישראלי לא מוכנים להתפשר על אוכל טוב ומכשור מיוחד ועדכני במטבח. מי זוכר מה היה פה לפני 15-20 שנים? מדבר גסטרונומי! מאז, לאט לאט המזווה הישראלי גדל, תפח, התקדם והתעדכן. החל מפרמזן איטלקי, חומץ בלסמי, מבחר רוטבי סויה, פטריות טריות (חלקן יוקרתיות), שמנים אקזוטיים, רטבים מיוחדים מכל העולם, שלא לדבר על הסושי בכל פינת רחוב. כל אלו הם הראייה להתקדמותנו בתחום התרבות הקולינארית.

הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא תרבות הקפה שצמחה בארץ בשנים האחרונות: מי מאתנו זוכר כי העם היושב בציון שתה ברובו, עד לפני כמה שנים, אבקת קפה נמס של עלית? והחלק האחר שתה פשוט, קפה שחור. אולם בשנים האחרונות הפכנו למעצמת צרכני קפה, ולא סתם קפה - קפה איכותי, וכיום מכונות הקפה והמקינטות למיניהן נמצאים כבר כמעט בכל בית שני, וברבים ממקומות העבודה.

אז עכשיו, אחרי שהוטמעה בארץ תרבות של קפה איכותי ומכונות קפה ביתיות, מכונות הגלידה הן הדבר הבא. הקיץ אמנם תיכף נגמר, אבל התשוקה של הישראלי לגלדיה קיימת תמיד – יעידו על כך גלידריות האיכותיות שצצות היום בכל פינה. בטח ובטח כשגם בסתיו ובחורף חמים פה יחסית. באקלים כזה, מה מתאים יותר מלזלול גלידות לרוב? ומה מגניב יותר מלהכין לעצמך את הגלידה לבד, להתנסות בדברים חדשים ולקלוע בדיוק לטעם הספציפי שלכם? אז תרשמו לעצמכם: עד סוף הקיץ, אתם קונים פאקו ג'ט.

פאקו ג'ט (Paco Jet) הוא מכשיר חשמלי חדש ומצוין, המיובא בימים אלא לישראל משוויץ, ומתאים במיוחד לכל בית של חובבי אוכל. המכשיר מיועד לייצור גלידות (אך לא רק). בגודלו הוא מזכיר מכונת קפה חשמלית (גובה 50 ס''מ; רוחב 20 ס''מ; עומק 36 ס''מ), ומותאם להניחו בשולחן עבודה או על השיש במטבח. יתרנו הגדול של המכשיר הוא בראש ובראשונה הכנת גלידות וסורבה איכותיים. מלבד זאת, פאקו ג'ט מתאים גם להכנת מרקים, פירה, מחיות, מיני פאטה, מילק-שייק, בצקים ועוד. המכשיר יכול להתאים במיוחד לשומרי המשקל ולחובבי הכושר, השותים משקאות חלבון כדי לעלות במסת שריר, ומאפשר להכין מאותם משקאות חלבון גלידה מפנקת ומרעננת.

כדאי להסביר את הטכנולוגיה שעומדת מאחורי המכשיר. מדובר על סוג של מעבד מזון עם להב עליון, היורד לכיוון מסה קפואה שנמצאת במיכל עגול (בנפח ליטר). הלהב מסתובב במיכל במהירות של 2000 סיבובים לדקה. בניגוד למכונות גלידה מסורתיות בהן הדפנות מקפיאות מסה שצנטריפוגה מרכזית מערבבת ומגרדת, בפאקו ג'ט מדובר על מסה קפואה מראש, בטמפרטורה של °C20-, שהסכין המסתובבת גורמת לריכוך שלה, עד להגעה למרקם המבוקש. את המסה יש להכין ולהקפיא לפחות 24 שעות לפני הייצור. הטעמים וחומרי הגלם - כיד הדמיון הטובה.

יתרונותיו המהותיים של מכשיר הפאקו-ג'ט רבים:
1. שומר ומדגיש טעמים וניחוחות אמיתיים של מרכיבי הבסיס ושל חומרי הגלם.
2. יוצר תוצרים בעלי מרקם וטעמים יוצאים מן הרגיל, והכל בשליטה של היוצר.
3. מאפשר להגיע לאיכות גבוהה במיוחד ללא חומרים משמרים וללא חומרים מייצבים.
4. התוצר הסופי נקבעת במידה רבה ע''י איכות חומרי הגלם המוכנסים למיכל ולמקפיא.
5. מאפשר המעטה בכמות הסוכר והשומנים ללא צורך להתפשר באיכות, במרקם ובטעם. כמובן שניתן להשתמש גם בתחליפי סוכר למיניהם.
6. חוסך זמן, עבודה וחומרי גלם (ייצור של ליטר גלידה בארבע דקות לערך).
7. חסכני במיוחד לכמות קטנה של תוצר וללא פחת.
8. מכיוון שהיצרן מספק ערכה נלווית לפאקו ג'ט עם 6 מיכלי הקפאה, ניתן להכין במקביל מספר טעמים של גלידה/סורבה בבת אחת.
9. וורסטילי וישים במבחר אפשרויות - קינוחים, פאטה, רטבים, הקצפה, טחינה, קציצה ועוד.
10. מתאים להכנת אוכל לתינוקות.
11. מתאים להכנת ''גלידה'' עשירה בחלבונים וענייה בסוכרים, המתאימה לאחר אימון כושר.
12. נוח: הכן-ערבב, הקפא והשתמש בשעת הצורך בדקותיים.
13. ללא בזבוז: גם אם השתמשתם באופן חלקי, החזירו את הכמות הנותרת למקפיא, והשתמשו בשאריות לפעם הבאה.
14. לעוסקים בתחום: קריסטליזציה אינה סוגיה מטרידה יותר כיוון שניתן להשתמש מספר פעמים באותו מיכל ללא אובדן באיכות.
15. קומפקטי, קל לניקוי, בטיחותי, היגייני, אורך חיים ארוך, אחריות יבואן לשנה, שירות תיקונים. בעל אישור של מכון התקנים הישראלי והאירופאי.

מחיר ערכה מלאה של פאקו ג'ט, למכשיר הכולל 6 מיכלים, מכסים, סט סכינים לקציצה, להקצפה ולהכנת בצקים, עומד על 22 אלף ₪, כולל מע''מ. עלות סט הסכינים הנוסף - אלפיים ₪. אבל קטן עלינו המחיר - ברגע שתנסו ותראו בעין, לא תבינו מה עשיתם עד כה בלעדיו.

פרטים נוספים באתר Fein Cuisine של היבואן יאיר פיינברג, או בטלפון: 050-6907100.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש