לחם בשר הרצליה

פקקי הברגה לבקבוקי יין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

פקק השעם שעל בקבוק היין עלול לגרום לקלקול של היין, לאיבוד הארומה, לחמיצות ולפגיעה בטריות. לכן דאגו ביקבי תשבי להחליף את פקקי השעם בפקקי הברגה

פקק השעם שעל בקבוק היין עלול לגרום לקלקול של היין, לאיבוד הארומה, לחמיצות ולפגיעה בטריות. לכן דאגו ביקבי תשבי להחליף את פקקי השעם בפקקי הברגה
שתיית יין היא טקס המערב את כל החושים: את חוש הטעם, כמובן, אבל גם את חוש הריח, באמצעות רחרוח המשקה לפני שתייתו, חוש השמיעה, ע''י הקשת הכוסות, חוש המישוש, ע''י המגע בכוס, וכמובן – חוש הראייה, באמצעותו אנו בוחנים את צבעו של המשקה, וגם את הטקס הבלתי ניתן להפרדה משתיית יין – טקס חליצת פקק השעם.

אנו רגילים כל כך לטקס החליצה הזה, שקשה לנו לדמיין שתיית יין בלעדיו, אבל האמת היא, שפקקי שעם (קורקי) הם כפי הנראה לא הדרך הנכונה ביותר לאטום בקבוקי יין. שעם הוא מוצר טבעי שמופק מקליפת אלון, ולכן חשוף למפגעי עובש. אם הקורקי נפגע, עלול לגרום לקלקול פקק השעם - מושג המתאר יין אשר שהתקלקל באופן קיצוני, לאחר שבא במגע עם פקק שעם. קלקול זה עלול להתבטא בריח עובשי, המזכיר ריחות של קרטון רטוב, חמצון של היין המתבטא בפגיעה בטעם, ואיבוד טריותו.

יקבי תשבי משדרגים בימים אלו את כל בקבוקי היין שלהם, ומחליפים את פקקי השעם בפקקי הברגה, במטרה להגן על היין מפני קלקול פקק השעם. הסגר וצדדיו של פקק ההברגה מיוצרים מאלומיניום; פנים הסגר מיוצר בחלקו העליון מאטם מיוחד שעשוי פוליאטילן ונייר כסף מצופה בניילון. בכדי לאטום את היין כיאות, מוברג הסגר של פקק ההברגה ע''י מכונת הברגה שדאגת לאטום את הבקבוק כיאות. פתיחת הסגירה עצמה היא פשוטה ומשלבת אחיזה של הבקבוק ביד אחת, כאשר היד השנייה מסובבת את הפקק בעדינות.

פקק ההברגה אינו פוגע ביכולת היישון של היין, וניתן לאחסן את היינות ליישון גם כשהם במצב עמידה וגם כשהם שכובים במאוזן. יינות אשר נאטמו ע''י פקקי הברגה בטוחים מפני דליפות של יין, קלקול וטעמי לוואי. בנוסף, ניתן להשתמש בפקק ההברגה בשימוש חוזר, על מנת לסגור את הבקבוק שוב.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש