לחם בשר הרצליה

בלי לחץ


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

סירי לחץ עם מנגנוני בטיחות מוגברים, טיימר נשלף ורשת אידוי, וזוהי רק ההתחלה. שפרה צח כתבתנו, חזרה ממסיבת העיתונאים של חברת ''טפאל'' מלאת רשמים

מבין כל כלי המטבח, אין עוד אחד שנוי במחלוקת כמו סיר הלחץ. אוכלוסיית המבשלים נחלקת בין אלו שמאוהבים ברעיון של לזרוק את כל המרכיבים לתוך סיר אחד, לסגור, להפעיל ולקבל תבשיל מוגמר בתוך זמן קצר. החצי השני נרתע גם מהוראות הבטיחות המחמירות ומהסיפורים על מה שקרה למי שלא הקפיד עליהן, וגם מעצם הרעיון של לעזוב את התבשיל בלי להתערב בו מפעם לפעם.

סירי הלחץ החדשים של טפאל מביאים חידושים שנוגעים לשני הצדדים. אלו שכבר צברו קילומטראז' בבישול בסירי לחץ יידעו להעריך את החידושים של ה''קליפסו קונטרול''. סיר לחץ עם מנגנוני בטיחות מוגברים, מיתקן פנימי לרשת אידוי, מנגנון חדש לבחירת סוגי הבישול, וטיימר חכם שמתחיל לספור לאחור רק מהרגע שבו הלחץ בסיר הגיע לשיאו ומתריע בצלצול על גמר הזמן. הטיימר נשלף מהסיר, כך שניתן להוציא אותו, לשים בכיס ולהמשיך בכל פעילות אחרת עד גמר הבישול. פטנט נחמד ממשפחת ה''איך-לא-חשבו-על-זה-קודם''.

מהצד השני, ה''סזאם'' מאפשר לכל החוששים מסירי לחץ ללכת עם ולהרגיש בלי. זהו סיר שמתפקד כסיר לחץ, אבל, סופרייז-סופרייז, עם אפשרות לפתוח אותו במהלך הבישול! הייחוד שלו הוא במכסה הפטנטי, שמאפשר שחרור אדים בתוך חמש שניות, אחריהן ניתן לפתוח את הסיר, לטעום, לתקן טעמים, ואז לסגור ולהפעיל מחדש. בקיצור, כבר לא צריך להיכנס ללחץ.

המחירים של סירי לחץ בכלל, ואלו של טפאל בפרט, אינם זולים, כידוע. מחיר ה''סזאם'' הוא 1149 ש''ח לווק בנפח 3 ליטר או סיר-קדרה בנפח 4.5 ליטר, וה''קליפסו'' מוצע במחיר 1,500 ש''ח לסיר 6 ליטר
ו-1,600 ש''ח לסיר של 10 ליטר. מצד שני יש לזכור כי מדובר בהשקעה חד-פעמית באביזר שמחולל שינוי משמעותי בהכנת המזון.

* את הסירים של טפאל ניתן להשיג בסניפי המשביר לצרכן.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש