לחם בשר הרצליה

פטנט ישראלי חדש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חברת NE.S הישראלית חשפה השבוע פטנט בינלאומי חדשני, את ה- WONDERSEAL, מנגנון המתחבר למכסה הצנצנת ושומר על הטריות והארומה של הקפה עד הגרגר האחרון. בינתיים רק לשותי נס קפה

יום אחד לפני כחמש שנים, חזרה נחמה שאקי, בעלת חברת NE.S, מחודש בחו''ל. כשפתחה את צנצנת הקפה נמס בביתה כדי להכין לעצמה קפה גילתה שם גוש שחור, דביק ומעופש. ''לא יכול להיות שבשנות האלפיים לא יהיה איזה פטנט שיפתור את זה'', היא הסבירה השבוע לעשרות עיתונאים מה עבר לה בראש כשהבינה שקפה לא יהיה.

השבוע השיקה חברת NE.S את הפטנט (כחול-לבן!) והחידוש העולמי שפותר את הבעיה: מנגנון המותקן בראש הצנצנת, מתחת למכסה ושומר על טריות הקפה ועל הארומה עד הגרגר האחרון. בכל פתיחה של הצנצנת משתחררת כמות הגרגרים המתאימה להכנת ספל קפה אחד כששאר הגרגרים בצנצנת נשאירם מוגנים מפני לחות.

המוצר כולל גם את הצנצנת עם תערובת הקפה, תערובת נס קפה מיובש בהקפאה, הנקראת בשם Hi Café והוא נרשם כפטנט בארצות הברית, אירופה, ישראל ובמזרח הרחוק. הצנצנת עוצבה ויוצרה במיוחד עבור החברה באיטליה.

שאקי צפויה מן הסתם ליהנות בשנים הקרובות לא רק מספלי קפה טרי וחזק בדיוק כמו שהיא אוהבת, אלא גם מהצלחה כלכלית. מתי יוכלו גם שותי האספרסו ליהנות מפתרון מקסימאלי לבעיה? לשאקי עוד אין תשובה, אבל מי יודע אולי היזם הבא יושב ברגעים אלה עם ספל אספרסו מעופש ביד, שואל את עצמו איך ייתכן שבשנת 2006 עדיין אין פתרון לבעיה.

מחיר צנצנת Hi Café של 180 גרם, 39.99 ₪ . להשיג בסניפים נבחרים של רשת הריבוע הכחול.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש