שביל החלב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  מאמצע פברואר ייחגג ברחבי הארץ פסטיבל החלב, הזדמנות מצוינת להרכיב מסלול מחלבות ולגלות לילדים שגבינות לא ''נולדות'' על המדף בסופרמרקט

באמצע פברואר ובפעם השנייה, יתקיים ברחבי הארץ פסטיבל החלב בחסות מועצת החלב בישראל, הפנינג ארצי שיימשך כשבועיים ובו ייקחו חלק החברות הגדולות במשק וגם הרבה מאוד רפתות ומחלבות, מסעדות ובתי קפה שירכיבו תפריט חלבי ומיוחד.

אחת המחלבות המסקרנות בפסטיבל היא מחלבת הבוטיק ''אל & לור'' שבקיבוץ כנרת, מחלבה בת שנה בסך הכל שמייצרת גבינות על פי ידע צרפתי מסורתי. בימי הפסטיבל ייפתחו שעריה לקהל הרחב, וילדים כמו גם מבוגרים עם אובססיות קולינריות, יוכלו ללמוד איך מכינים גבינות בנורמנדי ואיך אוכלים גבינות כמו שצריך.

מחלבת הבוטיק של ''אל & לור'' היא כאמור מחלבה טרייה המייצרת גבינות בידע צרפתי. הגבנית, שרה לוי גלעד, שקראה למחלבה על שם שתי בנותיה אל ולור, היא נצר למשפחת גבנים מצרפת ואת הגבינות שלה היא מכינה בשיטות צרפתיות מסורתיות ועם טאץ' ישראלי, כמו תבלינים מקומיים, שמייצרים טעם ייחודי. בעלה של שרה, רן, הוא מנהל הרפתות. משפחה שכזאת.

במחלבה בקיבוץ כנרת יגישו בפסטיבל ארוחות מיוחדות בתוך בקתות עץ עם לחם ביתי שאופים במקום, יהיו סדנאות על חלב וגבנות וכמובן, דוכנים למכירת מוצרים (במחירי פסטיבל מיוחדים, הבטיחו לי).
מכירת הגבינות היא אירוע בפני עצמו משום שאת הגבינות של הגבנית מנורמנדי אפשר להשיג רק במחלבה. שתי גבינות שלא כדאי להחמיץ שם הן גבינת ''לב הכנרת'', גבינת הדגל של הגבנית שמקורה בחלב פרות לא מפוסטר של פרות הרועות במרעה חופשי. בגרסה הישראלית מיוצרת הגבינה מחלב עזים או כבשים מפוסטר, היא חצי קשה, עם 24 אחוזי שומן ועם עובש לבן, כמו הקממבר. הגבינה השנייה שמומלץ לטעום שם היא גבית ''סכר הירדן'', מחלב כבשים או בקר, חצי רכה בסגנון ברי או קממבר, עם עובש חיצוני לבן, מרקם פנימי חמאתי ו- 20 אחוז שומן. תאמינו לי שלי זה עולה יותר.

אל & לור
קיבוץ כנרת
טלפון: 04-6759687