מלכות הפלאפל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 בשישי בצהרים, בלב תל אביב, מטופלים בשלושת ילדיהם, הימרו בני הזוג כהן על ארוחת צהריים ב''מלכות הפלאפל'' ולא טעו. הילדות התלהבו מהמנה הכתומה של פלאפל בטטה והבן התביית על הפיתות הטריות שאופים במקום. זמן איכות

כמו כל עם ישראל גם אנחנו הגענו בשישי האחרון על טפנו לבדוק מקרוב את תערוכת השוורים בשדרות רוטשילד בתל אביב. במקרים מהסוג הזה אני מברך בלבי את ממציא המצלמה הדיגיטלית ומאחל לו שיחיה אלף שנה לפחות. צילמנו בערך 317 תמונות ולא עלה לי שקל, אז מה, לא מגיע לו?
הקטנה רצתה תמונות עם השור שמחובר למגלשה, הגדולה שנכנסה לטריפ של דוגמנות עשתה למצלמה אינסוף פוזות, מהאמצעי שטיפס על השוורים הצלחתי לתפוס פה רגל ושם בלורית, ולקינוח הצטלמנו כולנו בזוויות שונות ליד השור המצופה פרחים. נהנינו מכל רגע, ותיזהרו, התמונות בדרך לתיבת הדואר שלכם...

לקראת שתיים, כשהגדולים התחילו לריב והקטנה ליילל, הודיעה לי האישה שצריך להכניס לילדים משהו לפה ומהר או במילותיה המדויקות: ''יאללה, בוא נחפש איזה סנדביץ' תל אביבי ונסתום להם את הפה''. שדרות רוטשילד הן גן עדן קולינרי ויש בהן הכל מכל וכל, מבייגלס מעולים ועד מסעדות ביסטרו אנינות, אבל אנחנו ממש לא התכוונו לחסל עוד בינואר את תקציב החופשה השנתית. בהברקה של רגע נזכרתי במלכות הפלאפל.

הפלאפלייה של הצמד חמד אורנה ואלה הידועות יותר מבית הקפה המיתולוגי שלהן בשנקין, היא אחת היציאות היותר מפתיעות בתחום הפלאפל. נתקלתי בהן לא מזמן באירוע חברתי שבו הן עשו את הקייטרינג ומאז לא נרגע לי החשק לעוד מנה אדומה של כדורי פלאפל עשויים מחומוס ופלפלים שמגיעה עם ממרח פלפלים קלויים, עגבניות ורוטב יוגורט במקום טחינה.

התגובה של הילדים, שבשוטף ניזונים על פלאפל לפחות אחת בחודש ובהנאה מרובה, היתה מגוונת. הבנות התלהבו מהמנה הכתומה, העשויה מכדורי חומוס ובטטה. הבן הסתפק בשתי פיתות ריקות, שהן באמת גולת הכותרת של המנה, רכות, עבות, אווריריות וטריות כל הזמן כי אופים אותן במקום.

הרשינו להם להתפרע עם הקינוחים שעולים שם בין שישה לשנים-עשר שקלים, טירמיסו, פנה קוטה קפה ושוקולד בלגי. השמש החורפית שזפה את פנינו המרוצים ועל הספסל לצידנו, בין כפית לכפית, הביטו הילדים בעיניים פעורות בטיפוסים שבאו ויצאו. זה מה שנקרא זמן איכות.


מלכות הפלאפל
יהודה הלוי 85, תל אביב
טלפון: 03-5662050