מקסיקנה בתל אביב 8 שנים
חיפוש מסעדה / מציאת שולחן פנוי
חיפוש מתקדם
:
מסעדות, בתי קפה, פאבים וברים
הצטרף לקבוצה בפייסבוק
בתי קפה ברים ואלכוהול כשר אירועים במסעדות מתכונים משלוחים
מסעדות באייפון
מועדון
פורום מסעדות
מסעדות מומלצות
תכנון אירוע - 2eatויגן פרנדליפרויקט מטייליםמסעדות אילתחיפה והקריות
הסקר שבועי
עוגת הפסח שלי


מאמרים ראשיים
שף בשקט
ברים, יין ואלכוהול
קפה ובתי קפה
מסעדות בעולם
סדנאות בישול
אוכלים עם ילדים
מסעדות כשרות
סופרים קלוריות
כלים ומאכלים
מתכונים
מנות ראשונות
מנות עיקריות
תוספות
עוגות, קינוחים, מתוקים
משקאות
מתכוני מסעדות
מתכוני דיאטה
Skip Navigation Linksראשי > סופרים קלוריות > ליאורה סופרת קלוריות> איך מודדים את ההרזיה?
איך מודדים את ההרזיה? ליאורה חוברה
סלט ירקות או עוגת שוקולד בלגי? זאת השאלה!
מסעדות, מסעדה, בתי קפה, בריםמומלץ להישקל לא יותר מפעם בשבוע, בבוקר
מסעדות, מסעדה, בתי קפה, בריםמוקד הזמנת אירועים במסעדות

הרזיה אמיתית, מגלה הדיאטנית ליאורה חוברה, לא מודדים בשקילה. טור מנומק על כל שיטות המדידה שיתנו לכם את תוצאות האמת של הדיאטה שלכם

הקיץ בפתח ושוב אתם מוצאים את עצמכם מסתערים על דיאטה חדשה ומרגשת ומצפים – כמובן – למצוא את עצכם חמש דקות אחר כך, רזים חטובים ובלונדינים...
אז איך באמת ניתן להעריך את עד כמה רזינו ואם בכלל?

הנטייה האינטואיטיבית שלנו היא לסמוך על המשקל ולראות בו את מכשיר המדידה האולטימטיבי אבל המשקל הוא רק מדד אחד אפשרי שיכול לספר לנו על קצב ההרזיה שלנו. ולמרות שכולנו די מכורים לשקילה היומית, זהו דווקא מדד בעייתי, מסיבות שונות.

ראשית, יש שוני של קילוגרם שלם בדרך כלל בין משקלנו בבוקר לבין זה שמופיע על המשקל בערב. גם המחזור החודשי אצל נשים תורם את תרומתו למשקל. הנפיחות אותה חשות נשים רבות גם שוקלת, ולא מעט, בערך קילו נוסף. אצל חלק מהנשים הוא יופיע לפני המחזור ואצל חלקן תוך כדי המחזור ויש כאלה שרק לאחר סיומו של מחזור הווסת, יחזרו למשקלן האמיתי.

ולא דיברנו עוד לא הנוטים לצבירת נוזלים. אצל אלו, ניתן לחוש את הנוזלים מתחת לעיניים, כשהטבעת לוחצת על האצבע או בנפיחות סביב הקרסוליים ובכפות הרגליים. אותם נוזלים עלולים לתרום למשקל בין קילוגרם אחד לשלושה. הם יופיעו בדרך כלל בשעות הערב ובמקרים כאלה מומלץ להישקל בבוקר ולפנות לרופא לבירור הבעיה.
עוד כמה סיבות לשקילה מזויפת הן: עצירות ומנגד, פעילות גופנית מוגברת שגורמת לבניית שריר ועקב כך ל''עלייה במשקל''.

בגלל כל הסיבות האלה מומלץ להעזר במדידת ההרזיה במדד נוסף אחד לפחות מתוך שני המדדים הבאים: היקפים ואחוזי שומן. שניהם מודדים את ההרזיה ומהוים השלמה לשקילה. ברוב המקרים שתוארו לעיל של אי ירידה במשקל, דווקא תהיה ירידה בהקפים או באחוזי השומן.

איך מודדים היקפים ואחוזי שומן?
מדידת היקפים מבטאה למעשה את מה שאתם חשים כשצריך להקטין את החגורה או להצר את המכנסיים. זוהי מדידה פשוטה אותה תוכלו לבצע בביתכם, אחת לשבוע, לכל היותר, בשעות הבוקר, לאחר הקימה. ללא בגדים, לפני אכילה ושתייה. מומלץ למדוד את היקף המותן (בקו הטבור) ואת היקף הירכיים (המקום הרחב ביותר אצל נשים). ניתן כמובן למדוד היקפים נוספים לפי טעמכם ולהקפיד למדוד תמיד באותו מקום. מדידה שבועית תראה לכם את השינוי המיוחל, ובמקרים רבים גם אם אין במקביל ירידה במשקל. היקף המותן עשוי להיות מושפע במקרים של נפיחות הנובעת ממחזור חודשי או עצירות. לעומת זאת פעילות גופנית הבונה ומחזקת שרירים תתבטא בירידה יפה בהקפים.

מדידת אחוזי שומן נעשית בעזרת מאזניים המודדים את המשקל ואת אחוזי השומן. ניתן למצוא כאלה במכוני הכושר או אף לרכוש לשימוש ביתי. לכל מכשיר מצורפות ההוראות המתאימות לו. למכשירים אלה טווח טעות מסוים כיוון שהם מושפעים מגורמים כמו השעה ביום בה נערכת המדידה, מחזור חודשי אצל נשים, פעילות גופנית ועוד. אבל הקפדה על דיאטה בשילוב עם פעילות גופנית יראו גם ירידה מתמשכת באחוזי השומן.

ולסיום, עוד כמה מילים של השקילה: חשוב לוודא שהמשקל שלכם מדויק. מכשירים רבים (ישנים שתעייפו אבל גם חדשים) מראים תוצאה שונה במדידות עוקבות. ותעשו לעצמכם טובה - אל תישקלו כל יום. שקילה כזאת מראה שינויים שאינם בהכרח ירידה או עליה אמיתית במרבצי השומן בגוף ואם חשוב לכם לראות ירידה בקילוגרמים, מומלץ להישקל פעם בשבוע, לכל היותר, בבוקר, באותו משקל.

* ליאורה חוברה, דיאטנית קלינית M.Sc. ומטפלת בתזונה סינית ובצמחי מרפא

קישורים:
ליאורה חוברה- דיאטנית קלינית

תגובות

חיפוש מסעדה לפי אזורחיפוש מסעדה לפי סוגחיפושים פופולארייםמידע ברשתאודות 2eat
כל הזכויות שמורות ל - 2eat.co.il | תנאי שימוש | מפת אתר מצא אותנו ב-‪Google+‬‏
קבל הצעה לאירוע

קבל הצעה לאירוע במסעדה

[X]
לאירוע במסעדה בהתאמה אישית- השאר פרטים ואנו נחזור אליך עם ההצעות המתאימות ביותר. השירות, כמו תמיד- חינם!
השאירו פרטים