Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מסעדות רומנטיות מומלצות בתל אביב שמעוררות תשק

מסעדות רומנטיות מומלצות בתל אביב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הרומנטיקה - שבמקור, אגב, הוא שמה של תנועה אמנותית ואינטלקטואית שהתפתחה באירופה של סוף המאה ה-19 כאנטיתזה לתנועת הנאורות שקידשה את הרציונליזם - היא אחד הנושאים המרכזיים בתרבות המערבית בת זמננו, ובהתאם גם משקלה בחיינו.

לא רק לרומנטיקה עצמה יש מקום של כבוד בחיינו, אלא גם לכמיהה אליה ולחיפוש המתמיד אחר חוויות המוגדרות רומנטיות, ואחד התחומים שבהם מתבצעים חיפושים רבים אחר אותו ניצוץ שלא קל להגדירו אבל אי אפשר לפספס את הרגש שמתעורר כשזה קורה הוא התחום הקולינרי, ובפרט ישנן לא מעט מסעדות רומנטיות מומלצות בתל אביב.

כאמור רומנטיקה היא דבר שקשה לתחום במילים, ועל כן גם אין תשובה חד משמעית לשאלה מה הופך מסעדות מומלצות בתל אביב לרומנטיות. יחד עם זאת הגמול המלהיב שמציעות אותן מסעדות רומנטיות מצדיק מאמץ למצוא תשובה לשאלה ועוד יותר מכך למצוא מסעדה רומנטית לבלות בה עם הפרטנר/ית המושלמ/ת.

איפה ניתן למצוא מסעדות רומנטיות מומלצות בתל אביב?


את החיפוש אחרי מסעדות רומנטיות בתל אביב ניתן להתחיל בסקירה גיאוגרפית. אמנם בכל רחבי העיר ניתן למצוא פינות קסם נוטפות רומנטיקה, אבל בפרט מתרכזים המוסדות הקולינריים המתאימים לזוגות בשלושה מקומות: נווה צדק, יפו ולב העיר שמהווה גם את ליבת העיר הלבנה הכל כך מרגשת (האזור שכולל את רוטשילד, מונטיפיורי, אחד העם וכו').

מבחינת מסעדות בנווה צדק דלאל, בליני וסוזאנה הן האופציות המשובחות ביותר בשכונה שכולה חוויה רומנטית ציורית אחת גדולה. ביפו מרוכזות לא מעט אפשרויות רומנטיות בשוק הפשפשים, שגם הוא, כמו נווה צדק, מהווה לוקיישן מושלם לחוויה ייחודית (והרי אחת המהויות העיקריות של הרומנטיקה היא התעלות מעל השגרה הבנאלית) - כך למשל "סולה" האיטלקית ו"קפה יפו" שמגדיר עצמו, ובצדק, כבית לאוכל ולתרבות. בלב העיר ניתן למצוא מסעדות רומנטיות עטורות שבחים דוגמת "פופינה" ו"הוטל מונטיפיורי", בכל מקרה מומלץ לשלב טיול רגלי בסביבת המסעדה לפני או אחרי הארוחה על מנת להעצים את החוויה הרומנטית.

ארוחות חד פעמיות


דרך אחרת למצוא מסעדה רומנטית מומלצת בתל אביב היא לחפש מסעדת שף.
מסעדות שף מעצם הווייתן מציעות חוויה חד פעמית, כשהעיצוב היוקרתי, האווירה המהודרת, השירות המוקפד והמנות היצירתיות והמענגות מטעינים את האוויר באנרגיה מיוחדת שעד מהרה מתורגמת לרומנטיקה. כך לדוגמה "רפאל" של רפי כהן (וגם ה"חמארה" הצמודה לה), כך "קורדליה" של ניר צוק (הן המסעדה והן הביסטרו השוכנים שניהם זה לצד זה באזור כיכר קדומים ביפו שגם הוא לוקיישן מעולה למסעדות רומנטיות) וכך "פרונטו" של רפי אדר שכולה תרבות ואהבה.עוד מסעדות שף בתל אביב שמעניקות חוויה רומנטית הן כתית הקלאסית של מאיר אדוני, ו"מל מישל" של ניר ויימן.

רומנטיקה לכל טעם


המבחר הרחב של מסעדות רומנטיות מומלצות בתל אביב מבטיח שכל זוג ימצא מקום שמתאים בדיוק לטעם שלו. כך לדוגמה טבעונים מוזמנים ל"זכאים" או "משק ברזילי", שומרי מסורת וכשרות יוכלו ליהנות ב"קפה יפו" וב"לחם בשר" (האחות התל אביבית של המסעדה המפורסמת מירושלים), ומי שמחפש מקום שהוא גיי פרנדלי יוכל בין השאר לאכול ב"ג'וז ולוז".

איך להעצים את הרומנטיקה?


אווירה מהפנטת, אוכל משובח, כוס יין ועיניים בורקות הם בסיס מצוין לחוויה רומנטית בלתי נשכחת, ולא מן הנמנע כי די בכל אלה - אבל אם תרצו להעצים עוד יותר את החוויה דרך אחת פשוטה ומומלצת במיוחד היא מתנה קטנה. בפרט כדאי לבחור במתנה שיש בה מבע אישי ולצרף כמה מילים שיוצאות מהלב ועל כן גם נכנסות אל הלב והרי זו בעצם מהותה האמיתית של הרומנטיקה המיוחלת, חיבור בין לבבות.