פסטיבל קטיף ליצ'י בעמק חפר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 הנה משהו שעוד לא עשיתם בחופש הגדול – קטיף ליצ'י. יוצאים לשטח עם סלים וסולמות ומלקטים מזון. בפסטיבל הליצ'י במעברות אפילו לוקחים את הילדים לסיבוב במכונת קטיף אמיתית.

קיבוץ מעברות שבעמק חפר, מקיים במטעיו בשבועיים האחרונים קטיף ליצ'י חווייתי. כל מבקר מקבל שקית בה הוא יכול לאסוף את הליצ'י וביציאה, כנהוג בבריכות דגים, לשלם לפי המשקל. יזמי הפעילות מבטיחים שמחיר הפרי לקילו ''שווה לכל נפש'', אבל גם אם לא, ממש כמו בבריכות דגים, אפשר להשאיר את מה שקטפתם במקום ולהסתפק בתמונה למזכרת.

בארץ כמעט ולא מכירים את הליצ'י. ארץ המוצא שלו היא סין, ולפרי הבשל צבע ורוד או אדום בהיר. הפרי בעל טעם חמוץ מתוק ועסיסי, הוא עשיר בוויטמין C ובויטמינים מקבוצת B . מושלם לילדים. הפרי שגדל במטעים של קיבוץ מעברות, נקי מריסוסים נגד מחלות ומזיקים וניתן לשמור אותו במקרר הביתי למספר ימים, לאכול אותו טרי או להכין ממנו שימורים ולפתן. את הקליפה הדקה של הליצ'י מסירים בידיים ואחר כך שולפים אותו מהקליפה הפנימית בלחיצה קלה. סוג של משחק. את פירות הליצ'י ניתן לקטוף באשכולות או בבודדים. אגב, תוך כדי הקטיף, יכולים המשתתפים לטעום ולאכול מהליצ'י ללא הגבלה וללא תשלום.

מטעי הליצ'י של מעברות ממוקמים על גבעה ממנה ניתן לצפות לעמק חפר המזרחי ולהרי שומרון. במקום יש גם סככת צל, מי שתייה וכיסאות למנוחה. פעילות נוספת וייחודית לילדים שתתקיים במשך פסטיבל הקטיף היא נסיעה ועלייה לגובה במכונת קטיף – מיכלזון, ונסיעה בקרוניות.

הפסטיבל יימשך עד ה-5 לאוגוסט 2005, בכל ימות השבוע כולל שישי ושבת בין השעות 9:00 בבוקר ל- 19:00 בערב. מחיר כניסה לפסטיבל הליצ'י, 5 שקלים לאדם. ילדים מתחת לגיל 10 פטורים תשלום.

מטעי הליצ'י של קיבוץ מעברות ממוקמים על כביש 4 , ימינה בצומת העוגן לבאים מצומת בית ליד ושמאלה לבאים מכיוון חדרה (מצומת העוגן קיים שילוט) בסמוך לגן האירועים קו האופק.