פרי גני הנה הבאתי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  רוצים לתת לילדים ליהנות מניחוח חציר? קחו אותם לפסטיבל ''ימי חלב ודבש'' שמתקיים זו השנה הרביעית בעמק יזרעאל. שם הם יוכלו לטייל עם גדיים, להכין ממתקים מצמחים ולגלות שגבינות לא צומחות בסופר.

פעם חגגו כולם את חג הטבע והביכורים. בחולצות לבנות, ראשים עטורים זרים וטנא עמוס בכל טוב פרי הארץ. היום, צריך לנסוע לקרובים רחוקים באיזה קיבוץ ספר כדי להראות לילדים חגיגות הבאת ביכורים מהן (ויותר מסביר שכדי שזה יקרה באמת, אתם תצטרכו לנהוג את הטרקטור המקושט בשיבולים, כי המזכיר של הקיבוץ הוא כבר מזמן מנכ''ל עסוק של חברת היי-טק).

אז אם גם לכם מדגדג החג על בלוטת הנוסטלגיה, ואם גם לכם משחרר ניחוח עוגות הגבינה דחף מוזר אך בלתי נשלט להשתתף בטקסי הבאת ביכורים, תוכלו לממש את הפנטזיה החקלאית אחת ולתמיד בפסטיבל ''ימי חלב ודבש'' שמקיימת המועצה האזורית עמק יזרעאל זו השנה הרביעית.

כמו בחגיגה העממית העתיקה, חגיגת טבע וכפר אמיתית, משולבים בפסטיבל מופעים מוסיקליים, הרקדות, ערבי שירה, תערוכת כלים חקלאיים ותערוכת תוצרת חקלאית, טיולים מודרכים בנופי העמק, רכיבת סוסים ועוד. גם ההפעלות לילדים יהיו ברוח החג: שף/גבן ידגים הכנת מאכלי גבינה על הבמה אחת לשעה, טלאים וגדיים יצאו לטיול בעגולולים, תתקיים סדנת ציורי פרות וצאן ותחרויות נשיאת כדי חלב.

ביום שישי, 10.6 יתקיים בכפר יהושע (10:00-17:00) שוק כפרי. בשוק, שנקרא ''חלב ודבש'' ימכרו גבינות מתוצרת מחלבות גדולות ומחלבות בוטיק, מכוורות, שמן זית, יקבי בוטיק, ירקות, פרחים ותבלינים.

ביום ראשון, ה-12.6 (9:00-17:00), יום החקלאות האורגנית הישראלית, יתקיים בכפר יהושע יריד אורגני ובו תצוגה ומכירה של תוצרת אורגנית ושוק אוכל אורגני. יהיו גם פעילויות לכל המשפחה: תחנות הפעלה וסדנאות יצירה לילדים עם ירקות, הכנת ממתקים מצמחים, אפיית פיתות מקמח אורגני, סיורים במשקים אורגניים ועוד.

ביום שני, ה-13.6 (10:00-19:00) יתקיים בכפר תקווה בקרית טבעון יריד אמנות אינטראקטיבי למבוגרים וילדים משולב בסדנאות יצירה וטעימת יין.

פסטיבל ימי חלב ודבש,
עמק יזרעאל
9-14 ביוני