פסטיבל אוכל, עדות וטעמים בחבל יואב יהודה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בדיוק עכשיו, מעט אחרי הגשמים, מתכסים מרחבי חבל יואב יהודה בשטחים ירוקים ובפריחה מדהימה.


את זה יודעים בעמותת התיירות המקומית ומשיקים כבר שנה רביעית פסטיבל מדהים של אוכל , טעמים, עדות, שורשים ויצירה.

הכוונה של מפיקי הפסטיבל היא לתת ביטוי למגוון העצום של בשלנים מקומיים עממיים, לפתח אפיקי פרנסה נוספת לתושבי האזור שלא עסקו באירוח עד כה ולטפח את המסעדות הפועלות במקום, אשר מציעות סגנונות בישול מפתיעים ומעניינים.

את התפאורה מספק כאמור הטבע המצייר רקע פסטורלי של מרבדים, גבעות, כנסיות ובתוכן משובצים ישובים קהילתיים, כפרים ומושבים. במשך 4 שבתות פותחים את שעריהם יקבים קטנים, משתלות, ובתים פרטיים ומציעים סדנאות בישול, יין ושמן זית, ארוחות גורמה, אירועים מוסיקליים ועוד.


מומלץ לטייל בין המוקדים השונים של הפסטיבל. למשל על ציר היורד שמאלה וימינה מכביש מספר אחת במחלף לטרון. במושב בן נון תוכלו להתוודע לנפלאות ייצור שמן הזית. הכרמים של משפחת בורוכוב גדלים בתנאי גידול אורגניים והם ישמחו ולהסביר על תהליך הייצור של שמן הזית המצוין שלהם. במקום מתקיימות גם סדנאות בהרשמה מראש. משם ניתן להמשיך ליקב נחשון המצוי בקיבוץ נחשון. בתיאום מראש תוכלו לסייר ביקב ולקבל הסברים. בכל מקרה תוכלו לטעום גבינות מצוינות ויין המיוצרים במקום.


בנוה שלום- יישוב קהילתי יהודי ערבי, מוצבים בשבתות הפסטיבל דוכנים ומציעים בישול ביתי מקומי אותנטי: אסאדו, דרך תבשילי עשבים מקומיים, פיתות ופיצות טריות מהתנור מכוסות גבינת צאן מבעבעת, קובה או ספיחה שהיא מעין פיתה קטנה ועליה בשר כבש קצוץ ומתובל בירקות. והכל מוגש עם הרבה אהבה וריחות פריחה. בחנות היישוב תוכלו להצטייד בזיתים ומאכלים ערביים גם לקחת הביתה.

הפסטיבל יתקיים עוד בשבתות 20.3.04 ו – 27.3.04.
ארוחת גורמה ערבית מסורתית בנווה שלום – 18.3.04
הסבר וטעימה מודרכת – יקב כרמי יוסף – 10.3.04
מסע צלבני גסטרונומי – עין חמד – 19.3.04

מומלץ לברר פרטים על אירועים רבים נוספים, ולוודא קיום האירועים במקרה של שינוי במזג האוויר
עמותת יואב יהודה , מטה הפסטיבל - 08-8502240