בין הקשתות


במאה ה-13, לאחר גירושם של הצלבנים מארץ ישראל, החלו הממלוכים (1517-1250) בעבודות בניה ופיתוח בירושלים, בעיקר באזור הסמוך להר הבית.
בשל הבדלי הגובה שבין הר הבית וחלקי העיר שסביבו, היה ההר מחובר לפני תקופתם לשאר חלקיה של העיר בשני שערים בלבד- שער השלשלת ושער המשגיח.
החל משלהי המאה ה-13, ובעיקר במהלכן של המאות 14-15, הביאו את חלקי העיר הצמודים להר הבית לגובהו של ההר. עבודה זו נעשתה ע''י בניית מערכות של קמרונות וקשתות הנראים בכל האזור ובמיוחד במנהרות הכותל, על הקמרונות והקשתות הללו נבנו בניני העיר הצמודים לכותל.

מסעדת בין הקשתות היא המערבית מבין מערכת הקמרונות ובעקבות הממצא במסעדה למדו על עוצמת העבודות באותן מאות. מלבד מבנה המסעדה עצמו, נתגלו במקום שרידים המעידים שהמקום שימש גם כבית-בד בימי הביניים, שכיום כבר לא נותרו ממנו שרידים.

בין המנות המומלצות: גליליות חצילים בגריל במילוי לבנה ברוטב פסטו, סטייק טונה צרובה ברוטב יין אדום, בליווי פלחי בטטה מקורמלת ופטריות מוקפצות, פילה סלמון ברוטב טריאקי, ולקינוח עוגת טריקולד.
בנוסף להיצע הרחב והמגוון שתפריט המסעדה מציע, המסעדה מתמחה באירועים באוירה אחרת, ומיקומה של המסעדה רק מעצים את האוירה והחוויה.


ליצירת קשר במייל: bta2000@gmail.com

מסעדות